UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nie zezwolono im na przekroczenie granicy

 
Elbląg, Nie zezwolono im na przekroczenie granicy
fot. nadesłana

W miniony weekend funkcjonariusze W-MOSG w drogowych przejściach granicznych na Warmii i Mazurach wydali 24 decyzje administracyjne o odmowach wjazdu na terytorium RP.

Granicę polsko-rosyjską w miniony weekend przekroczyło 50 295 osób, a 24 cudzoziemców nie wjechało do Polski z powodu braku ważnej wizy lub innych dokumentów uprawniających do wjazdu na terytorium Unii Europejskiej. W 15 przypadkach odmowne decyzje na przekroczenie granicy państwowej otrzymali obywateli Federacji Rosyjskiej, 8 osób, którym przerwano podróż, to obywatele Armenii, jeden przypadek dotyczył obywatela Azerbejdżanu. Cudzoziemiec może przekroczyć granicę oraz przebywać na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, jeżeli posiada ważny dokument podróży oraz wizę bądź stosowne zezwolenie. Dodatkowo musi uzasadnić cel i warunki planowanego pobytu, a także dysponować wystarczającymi środkami finansowymi.
      
por. SG Mirosława Aleksandrowicz, koordynator Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama