UWAGA!

Nie żyje były elbląski radny

 Elbląg, Zdjęcie Jana Witkowskiego pochodzi z publikacji "Kto jest kim w Elblągu" autorstwa Doroty i Jerzego Wcisły, wyd. 1999 r.
Zdjęcie Jana Witkowskiego pochodzi z publikacji "Kto jest kim w Elblągu" autorstwa Doroty i Jerzego Wcisły, wyd. 1999 r.

Zmarł Jan Witkowski, były elbląski radny trzech kadencji, znany z działalności społecznej. Miał 83 lata.

Jan Witowski urodził się 10 lipca 1937 r. w Ciółkowie koło Pułtuska. Ukończył I Liceum Ogólnokształcące w Elblągu. Pracował w Zakładach Mechanicznych „Zamech”, następnie w komendzie Milicji Obywatelskiej, gdzie przez wiele lat był kierownikiem rewiru dzielnicowych.

W latach 1984-88 był radnym Miejskiej Rady Narodowej oraz członkiem Rady Nadzorczej SM „Zakrzewo”. Sprawował funkcję społecznego kuratora ds. nieletnich. Odznaczony został Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

- Ukochał Elbląg, na rzecz którego poświęcał samorządową działalność. Był radnym Rady Miejskiej trzech kadencji w latach 1998-2002, 2002-2006 i 2006- 2010. Pracował w komisjach: praworządności, bezpieczeństwa i spraw Samorządowych oraz oświaty, kultury i sportu; także w wielu zespołach tematycznych. Ceniony za koleżeństwo, skromność oraz umiejętności porozumienia się w imię spraw zasadniczych – wspomina Ryszard Klim, który zasiadał z Janem Witkowskim w Radzie Miejskiej.

 

 

 

red.

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama