UWAGA!

„Niebieska” akademia

 
Elbląg, Uroczysta akademia odbyła się w sali kina Orzeł
Uroczysta akademia odbyła się w sali kina Orzeł (fot. WS)

Ponad 170 funkcjonariuszy i pracowników cywilnych elbląskiej policji odebrało dziś (21 lipca) nagrody i odznaczenia, a także awanse na wyższe stopnie służbowe. – To ocena codziennego trudu, wysokiej wykrywalności, pracy nad poprawą bezpieczeństwa mieszkańców – podkreślał podczas uroczystej akademii insp. Marek Osik, Komendant Miejski Policji w Elblągu. Zobacz fotoreportaż.

Święto Policji przypada 24 lipca i jest obchodzone od 1995 r. Data nie jest przypadkowa. Tego dnia w roku 1919 powołano Polską Policję Państwową. Dziś (21 lipca) świętowali elbląscy stróże prawa. Uroczysta akademia odbyła się w kinie Orzeł. Przybyli na nią licznie policjanci i pracownicy cywilni, a także prezydent Grzegorz Nowaczyk, starosta elbląski Sławomir Jezierski, burmistrzowie i wójtowie z powiatu elbląskiego, przedstawiciele służb mundurowych, parlamentarzyści i wielu innych gości.
       - Dziś dziękujemy policjantom za rzetelną i ofiarną służbę, a pracownikom cywilnym za opiekę logistyczną – mówił insp. Marek Osik, Komendant Miejski Policji w Elblągu. – Niech awanse i odznaczenia będą oceną codziennego trudu, wysokiej wykrywalności i pracy nad poprawą bezpieczeństwa mieszkańców.
       Do tych wyróżnień wystąpiło 171 funkcjonariuszy i cywilów. Były Złote i Srebrne Krzyże Zasługi, Medale za Długoletnią Służbę oraz awanse na wyższe stopnie służbowe. Słów pochwały nie szczędził elbląskim policjantom komendant wojewódzki insp. Sławomir Mierzwa: - Najmocniejszą stroną każdej instytucji są ludzie. To dzięki waszej służbie i pracy policja Warmii i Mazur osiągnęła w pierwszym półroczu 2011 r. najlepszy w Polsce wynik wykrywalności. Elbląska komenda wiedzie prym w kraju, jeżeli chodzi o miasta liczące ponad 100 tysięcy mieszkańców. I tu - zwrócił się do insp. Marka Osika - Gratuluję. Ma pan wspaniałą załogę, panie komendancie.
       - Zawsze oczekuję, że oceniać nas będą mieszkańcy, samorządowcy, przełożeni – wyznał już po uroczystości szef elbląskich policjantów. – Dzisiaj, podczas przemówień były oceny naszej pracy i podsumowania i nie wypadliśmy najgorzej. Jestem dumny, że mogę kierować tą jednostką i pracować z tymi policjantami.
       Wszyscy świętować, rzecz jasna, nie mogli. Ktoś musi przecież stać na straży porządku.
       - Dziś nie mogą świętować wszyscy policjanci, bo my pracujemy 24 godziny na dobę. Dla nas nie ma dni wolnych, nie ma weekendów – mówił insp. Marek Osik. - Część policjantów jest na służbie, a inni już się do niej przygotują.
       Czego można życzyć policjantom z okazji ich święta?
       - Jak najmniej interwencji i bezpiecznego powrotu do domu – to słowa komendanta Osika. - Wiemy, że trzeba ciężko pracować na wyniki i nie możemy spoczywać na laurach. Musimy cały czas podwyższać swoje umiejętności i być konsekwentni w tym, co robimy. Liczymy też na uśmiech mieszkańców i zapraszamy na niedzielny festyn, który odbędzie się na Pl. Kazimierza Jagiellończyka – zachęca szef elbląskich policjantów. - Jeśli mieszkańcy przybędą licznie to będzie świadczyło o tym, że szanują naszą pracę.
       Podczas dzisiejszej uroczystości rozstrzygnięty został plebiscyt na Najbardziej Przyjaznego Dzielnicowego Roku. Głosowanie odbywało się za pomocą SMS-ów, a sylwetki funkcjonariuszy prezentowane były na portElu. W mieście wygrał st. sierż. Jarosław Wojtowicz z rewiru I, a w powiecie asp. Marek Sławiński z Posterunku Policji w Tolkmicku.
      
       Zobacz także: Świętuj z policjantami
      
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama