UWAGA!

Niech mieszkańcy walczą do końca

 
Elbląg, Od lewej: Jolanta Szczypińska, Jerzy Wilk, Marzena Machałek oraz Andrzej Duda
Od lewej: Jolanta Szczypińska, Jerzy Wilk, Marzena Machałek oraz Andrzej Duda (fot. AD)

Wiemy, że elblążanie chcą zmiany, trzymamy kciuki za mieszkańców, aby do końca walczyli o własne dobro i swoje miasto – mówiła Marzena Machałek, posłanka Prawa i Sprawiedliwości, która wraz z Andrzejem Dudą oraz Jolantą Szczypińską przyjechała dziś do Elbląga (21 czerwca) po to, aby wspierać Jerzego Wilka w nadchodzących wyborach samorządowych.

 – Nie chodzi tutaj o wygraną naszego kandydata, a o wygraną Elbląga. Mieszkańcom trzeba pogratulować determinacji. Potrafili oni powiedzieć „nie”, sprzeciwić się temu, co się w Elblągu działo, opowiedzieli się przeciwko władzy, która rządziła do tej pory – mówiła Marzena Machałek, posłanka PiS, która dziś (21 czerwca) przyjechała wspierać Jerzego Wilka, kandydata Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Elbląga. – Byłam wiceburmistrzem Kamiennej Góry, przez dwie kadencje byłam radną, bardzo dobrze znam samorząd, odpowiadałam za edukację i za różne dziedziny życia mojego miasta. Doskonale zdaję sobie sprawę, jak ważne są kompetencje i uczciwość człowieka, który odpowiada za życie mieszkańców, za ich codzienne troski. Wiemy, że elblążanie chcą zmiany, trzymamy kciuki za mieszkańców, aby do końca walczyli o własne dobro i swoje miasto. Mamy nadzieję, że powiedzą co jest dla nich naprawdę ważne – rozwój miasta. Nie chodzi o to, żeby ludziom obiecywać i zadłużyć swoich mieszkańców, a to, by mieli oni więcej pracy, żeby mogli tutaj żyć i nie musieli z miasta wyjeżdżać, żeby po wyborach spełniły się ich marzenia, czego elblążanom serdecznie życzymy.

 


       – Elbląg zasługuje na więcej, na uczciwych radnych i uczciwego prezydenta. Marzę, aby moje miasto czyli Słupsk również doczekało tego czasu – dodała Jolanta Szczypińska.
       Odniesiono się również do dzisiejszej wizyty Donalda Tuska.
       – Przyjeżdża do Elbląga Donald Tusk i nie ma odwagi wyjść na ulicę, do ludzi, bo co on może im tutaj powiedzieć? – mówił były wiceminister sprawiedliwości Andrzej Duda.  – Nie miał tej odwagi spotkać się z mieszkańcami, ponieważ wiedział, że natychmiast zbiorą się ludzie i na głos powiedziano by mu, jak wyglądały tutaj rządy Platformy przez te ostatnie lata, a myślę, że usłyszałby również  jak wyglądają rządy Platformy w Polsce.
       Po raz kolejny wrócił także temat przekopu przez Mierzeję.
       – To, co Jarosław Kaczyński obiecał w 2011 r. czyli przekop przez Mierzeję to jest realne. To będzie impuls rozwojowy dla Elbląga. Powstanie portu z prawdziwego zdarzenia, który mógłby współpracować z portem w Gdańsku, zwłaszcza w kwestii składowania, który ożywiłby turystykę, byłby nowym zastrzykiem finansowym dla Elbląga – mówił Andrzej Duda. – Dzisiaj Tusk mówi, że to się nie opłaca, ale to nie jest kwestia opłacalności. To nie jest tylko kwestia Elbląga, ale strategicznego interesu naszego kraju, żebyśmy tę cieśninę mieli, żeby statki mogły swobodnie się przemieszczać, abyśmy nie byli zależni od „widzimisię” Rosjan.
       – Zupełnie inaczej widzimy rozwój kraju, nie tylko przez duże ośrodki, ale także przez takie miejscowości jak Elbląg – dodała Marzena Machałek. – Chcemy, aby był to rozwój zrównoważony, dlatego będziemy interesować się takimi miastami jak Elbląg, Słupsk, Jelenia Góra czy Kamienna Góra, aby tam ludzie mogli normalnie mieszkać i żyć, żeby nie musieli emigrować. My się temu przeciwstawiamy.

mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Brawo PIS nasz region potrzebuje impulsu do rozwoju w dalszej perspektywie mam nadzieje, że to nie są obietnice bez pokrycia.
 • Coś słabiutko, zwolennicy p. Wilka zmęczeni? Czy też całą energię koncentrują na dowalaniu Gelert i Tuskowi przy innych tekstach.
 • A ja oddam głos na Jolantę Lisewską z listy PiS, bo to dobry wybór.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  11
  związk(2013-06-21)
 • ludzie w kółko chcecie się dawać mamić co róż tylko pis - po - po pis, i zawsze jest to sama, trzeba dać szansę partią, które nie będą na siłę chciały sobie dogryźć, tylko które skupią się konkretnie na naszym regionie i o niego będą dbać, bo z tego regionu pochodzą i powstały na potrzeby tego miasta.
 • Błagam, tylko nie Wilk- on nie ma nic ciekawego do zaoferowania Elblągowi! Do tego wygląda jakby miał problem z alkoholem. .. Nie chcę takiego prezydenta!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  5
  wyborca(2013-06-21)
 • WEdlug sondazy w pierwszej turze Wilk PiS ok 20 -40% Gelert PO i Nowak SLD ok 15%. Reszta sie nie liczy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  4
  stoklosy(2013-06-21)
 • przestancie już lansować 19- letniego działacza PIS w radzie miasta, co on takiego konstruktywnego zrobił, na prawicy jest kilka ciekawych ugrupowan, choćby SOLIDARNA POLSKA, która jako jedyna wyszła do elblazan i z nimi rozmawiała o codziennych problemach i sposobie ich rozwiazania; Pan Paweł nawet odwiedził mój mały lokal mieszkalny, był na tyle odwazny że potrafił dotrzeć do zwykłych mieszkanców, za to dzieki Panie Pawle, głosujcie na SOLIDARNĄ POLSKĘ
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  4
  pełenoptymizmu(2013-06-21)
 • te dwie panie z PIS wygladaja jak dwa moherowe nieszczescia, wiedzmy!!! bleeeee jakie wstretne babska
 • Z wąsami senior Wilk lepiej Ci było do twarzy. No ale za bardzo ś. p. Lecha przypominałbyś. Jarkowi by sie nie podobało. CH. M. W. D.
 • Stawka w tych wyborach była bardzo wyska -Elbląg wciąż nie schodzi z mass-mediów. Wynik tych wyborów to "dostrojenie" społeczeństwa do kolejnego programu HIPNOZY. Elblążanie -"wybraliście" bardzo dobrze. Te same twarze, na które tak narzekaliście ostatnimi laty, będą dalej troskliwie dbać o Wasze dobro. Zajmą się profesjonalnie i na najwyższym poziomie Waszym nieszczęściem i problemami. Zaufajcie im ponownie. Drobne roszady partyjne -które były konieczne do skorygowania rosnącego społecznego niezadowolenia- sprawią, że miasto Elbląg (jak zawsze) zacznie dynamicznie się rozwijać. Gratulujemy Wam trafnego wyboru. To dzięki Waszym głosom, Waszej ofiarności i Waszemu zaangażowaniu w podtrzymanie "status quo" naszego stabilnego systemu partyjnego, nasz wspaniały Kraj będzie mógł odetchnąć z ulgą, i spokojnie przygotować się do kolejnych wielkich wyzwań. Kolejnych wirtualnych kontrolowanych kryzysów, kolejnych wizualizowanych przed Wami problemów. Dzięki Wam, drodzy Elblążanie, znowu będziemy mogli karmić społeczeństwo statystykami, prostymi wskaźnikami ekonomicznymi - by tłumaczyć mu sens życia. Elblążanie - jesteście wspaniali - zdaliście Wasz egzamin z korporatokracji na piątkę! Nawet nie trzeba było znacząco korygować wyników komisji wybiórczych. Wiedzcie jedno - Klub Bilderberg jest z Was naprawdę dumny. Wyniki "Waszych" wyborów zostaną wpisane złotymi zgłoskami w nową historię osiągnięć masowej socjotechniki. Tak trzymać mieszkańcy Elbląga! Serdecznie Wam dziękujemy!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  MinisterstwoPropagandy(2013-06-24)
Reklama