UWAGA!

Niech płaci winny

 Elbląg, Nasze elbląskie ulice pełne są dziur takich jak te
Nasze elbląskie ulice pełne są dziur takich jak te

W końcu nadeszła, tak długo oczekiwana wiosna. Niestety w raz z nią, spod śniegu na drogach i ulicach zaczęły wyłaniać się wielkie, czarne dziury. Kierowcy jeżdżący po ulicach naszego miasta doskonale wiedzą, czym grozi wjechanie samochodem w taką dziurę - powyginane felgi, pęknięte opony, uszkodzone amortyzatory.

Kierowcy, którzy mieli nieszczęście zniszczyć koła lub podwozie na ulicznych dziurach, mogą domagać się odszkodowania od instytucji odpowiadającej za utrzymanie dróg w należytym stanie.
     Chcąc otrzymać odszkodowanie za zniszczenie samochodu z powodu dziury w jezdni należy złożyć w Wydziale Inżynierii Urzędu Miasta podanie o zwrot kosztów naprawy auta. Za drogi osiedlowe odpowiadają spółdzielnie mieszkaniowe. Pismo takie powinno zawierać szczegółowe informacje zawierające: dane samochodu, który został uszkodzony, dane świadków (koniecznie), czas i dokładne miejsce z opisanym przebiegiem zdarzenia, opis panujących wówczas warunków atmosferycznych oraz poniesione straty. Z takim wnioskiem należy zwrócić się także do PZU, który ubezpiecza drogi podległe Wydziałowi Inżynierii UM. W PZU należy przedłożyć kserokopię podania złożonego w urzędzie miasta, potwierdzonego pieczątką wydziału inżynierii. Rzeczoznawca PZU wycenia szkody, jakie poniósł klient (trzeba to zrobić przed naprawą) oraz powinien obejrzeć samo miejsce zdarzenia. Takie podanie jest rozpatrywane wspólnie przez PZU i Wydział Inżynierii UM. To od nich zależy, czy odszkodowanie zostanie wypłacone. Warto jednak próbować, tym bardziej, że koszty naprawy dróg, pokrywane są z naszych podatków.
IG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Szkoda że w naszym mieście nie robi się czegorś raz a dobrze. Co roku mamy te same problemy i coraz więcej pieniędzy wyrzucamy w błoto. A tyle biednych dzieci chodzi po ulicach naszego miasta.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  uczennica(2001-04-01)
 • Chwalcie łąąki umajone...stał się cud...Niemożliwe stało się możliwe... ktoś załatał dziury na ul. Saperów!!!!! (wprawdzie tylko na odcinku około 20 mtrów, ale to już coś). Oby tak dalej, bo jak widać jak się chce to można
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kierowca(2001-04-05)
Reklama