UWAGA!

Niech żyje bal, czyli studniówki czas zacząć

 
Elbląg, Tak w ubiegłym roku bawili się uczniowie I LO
Tak w ubiegłym roku bawili się uczniowie I LO (fot. Mieczysław Jaworski)

Styczeń stoi od lat pod znakiem tańca i zabawy. Jako pierwsi sto dni przed maturą świętować będą maturzyści I Liceum Ogólnokształcącego. Już dziś (8 stycznia) polonez zabrzmi w Międzyszkolnym Ośrodku Sportu przy ulicy Kościuszki. Relacje ze studniówek znajdziecie na portEl.pl!

Przygotowania do studniówki rozpoczęły się już w październiku. Trzeba było zamówić salę, catering i dopiąć na ostatni guzik inne sprawy techniczno-logistyczne. Klasa o profilu artystyczno-humanistycznym I LO od kilku miesięcy dopracowywała kabaret, wyreżyserowany przez młodzież specjalnie z okazji studniówki.
       - No i oczywiście trzeba było kupić strój, co jest szczególnie czasochłonne i zauważalne u dziewcząt – mówi Dominik Bloch, uczeń klasy artystyczno-humanistycznej. – Dziewczyny muszą zrobić paznokcie, ułożyć fryzurę, kupić sukienkę i buty. U facetów jest to trochę łatwiejsze, bo z tego co wiem, niektórzy z kolegów nawet garnituru nie kupują, bo już mają. Przygotowują się tylko mentalnie, bo jednak bal studniówkowy to ważne wydarzenie w życiu młodego człowieka. Będą to jedne z ostatnich wspomnień, które nam pozostaną ze szkoły.
       Studniówka zacznie się dziś tradycyjnie polonezem. Będzie także pokaz taneczny i oczywiście stały punkt programu: kabaret. - Byłam na jednej z prób i muszę przyznać, że zrobił na mnie ogromne wrażenie – mówi Monika Andrzejczyk, wychowawca klasy artystyczno-humanistycznej. - Moja klasa jest stworzona do podobnego typu przedsięwzięć. Mogę jedynie zdradzić, że tematem kabaretu będą zmagania maturzystów z nauką i nauczycielami. Przybędzie też ktoś, kto pomoże im w tych zmaganiach. A o północy będzie tort i zabawa do białego rana.
       Stałym punktem programu będą juliuszki przyznawane w różnych kategoriach przez uczniów klas maturalnych wychowawcom i nauczycielom. – Cieszę się, że w końcu spędzę fajnie czas ze znajomymi nie tylko z klasy, że cała szkoła zjednoczy w tej zabawie – dodaje Dominik.
       Jak sam mówi, matury się nie boi i nie dopuści do tego, by strach sparaliżował go podczas egzaminów. - Nie wiem, czy to dobrze, czy to źle, ale matura mnie nie przeraża – mówi maturzysta. - Nie boję się jej. Uważam, że nie można dać się opętać przez wewnętrzny niepokój. Trzeba być przez cały czas skoncentrowanym i zdeterminowanym. Najłatwiej przygotować się do matury nie myśląc o niej. Przecież przez te wszystkie lata spędzone w szkole przygotowujemy się do matury, poprzez prace domowe, sprawdziany, zajęcia pozalekcyjne. Powinniśmy więc być już z nią oswojeni.
       Za dwa tygodnie świętować będzie III Liceum Ogólnokształcące. I tutaj najważniejszym punktem programu będzie oczywiście polonez.
       - 12 par zatańczy go w strojach z okresu Księstwa Warszawskiego – zdradza Danuta Sawicka wychowawczyni klasy III A. - Będzie to barwne, piękne widowisko, a zarazem ukłon w stronę historii. Do tańca zaproszeni zostaną także wychowawcy i nauczyciele, a potem odbędzie się część artystyczna przygotowana przez młodzież.
      
       Relacji z elbląskich studniówek szukajcie na portEl.pl ! Dołączymy też bogate fotoreportaże i filmy. W ten weekend na studniówkach będą się bawić maturzyści z I LO (piątek) i II LO (sobota). Za tydzień zabawa czeka uczniów z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących (piątek) oraz IV LO i Liceum Plastycznego (sobota).
      
      
      
dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama