UWAGA!

Niech żyje bal

Rok temu, gdy cały świat witał 2000 rok, aż roiło się od mrożących krew w żyłach przepowiedni o końcu świata. Nagłośniony przez media i firmy informatyczne tzw. "problem roku 2000" spędził sen z powiek i odchudził portfel niejednemu użytkownikowi komputer

XX wiek był czasem odkryć, wynalazków, postępu technicznego, ale także chorób, wojen, nasilonych kataklizmów, degradacji środowiska. Ludzie są teraz symbolem nowoczesności i niemal całkowitego panowania nad prawami przyrody, ale jednocześnie zniszczenia, wojen i wzajemnych uprzedzeń. W 1999 r. tylko nieliczni pamiętali o tym, że drugie tysiąclecie kończy się w 2001 r., ale teraz cudem wszyscy sobie o tym przypomnieli, zwłaszcza organizatorzy imprez sylwestrowych. Mimo złowieszczych niekiedy przepowiedni będziemy hucznie spędzać noc poprzedzającą wejście w trzecie tysiąclecie.
     A gdzie elblążanie spędzą tę szczególną noc?
     - Nie mam żadnych szczególnych planów, po prostu zostanę w domu razem z żoną - mówi Ryszard Kulik, 56-letni rencista. - Wielkie bale zostawiam tym, których na nie stać. Mnie stać jedynie na wieczór przed telewizorem.
     Na narty pojedzie zaś Marta Wróblewska, 22-letnia studentka.
     - Jestem zapaloną narciarką, więc tegorocznego sylwestra spędzę w górach w gronie przyjaciół.
     - Jak co roku pójdę z przyjaciółmi na bulwar i skorzystam z tego, co organizuje miasto - dodaje Krzysztof Bukowski, licealista. - Chodzę tam od dwóch lat i zawsze dobrze się bawię.
     Podobnie jak w latach ubiegłych elblążanie będą mogli powitać Nowy Rok na Bulwarze Zygmunta Augusta. Początek "Balu pod gwiazdami" o godzinie 21.
     Słynny pokaz sztucznych ogni, ze względu na szczególny charakter imprezy - wchodzimy przecież w XXI wiek - podzielony jest na dwie części. Przed północą, ci którzy przybędą na Bulwar, obejrzą tzw. niskie sztuczne ognie. Po życzeniach noworocznych przewidziana jest druga część pokazu - ognie wysokie. Te będą widoczne na terenie całego miasta. Do godziny drugiej w nocy elblążanie będą mogli wspólnie bawić się przy muzyce.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama