UWAGA!

Niedzielna "Klimuszkada"

 Elbląg, Niedzielna "Klimuszkada"

5 września (niedziela) w Muszli Koncertowej w elbląskiej Bażantarni odbędzie się festyn „Klimuszkada”. Festyn ma upamiętnić ojca Czesława Klimuszkę - franciszkanina z powołania i zielarza z pasji, honorowego obywatela Elbląga, który spędził w naszym mieście ostatnie 20 lat swojego życia.

Dla przybyłych gości organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji. Można będzie wysłuchać koncertu Franciszkańskiej Orkiestry Dętej z Koszalina oraz młodzieżowego zespołu Taukers. Pojawią się osoby, które znały ojca Klimuszkę i podzielą się z uczestnikami festynu wspomnieniami o tej wybitnej postaci. Koło Gospodyń Wiejskich z Kamionka Wielkiego przygotuje pyszne domowe pierogi oraz ciasto. Dla najmłodszych zorganizowane będą gry i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Na Klimuszkadę serdecznie zapraszają ojcowie franciszkanie z Parafii św. Pawła w Elblągu. Początek o godzinie 15:30.
      
Alina Zajączkowska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Specjal głównym sponsorem festynu!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Ojciec Łukasz(2010-09-03)
 • chyba żarty z tym specjalem???!!!a Msza św. gdzie?czy to wspomnienie o o. Klimuszce, czy igrzyska przedwyborcze z wykorzystaniem kościoła. znałam osobiście o. Klimuszkę i wiem jakie miał oczekiwania od wiernych i "niewiernych". pozdrawiam i proszę o odpowiedź.
 • do komentarza wyżej, przecież jest napisane ze o 12:00 masz msze!
 • Świetny pomysł. Ojciec Klimuszko jest zbyt słabo promowany, trzeba to zmienić. Trochę mi brakuje akcentu ziołowego - jakieś targi ziołowe, ale konwencję można rozszerzyć w następnym roku. Życzę znakomitej pogody i dobrej zabawy!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Arkadiusz Jachimowicz(2010-09-04)
 • do komentarza 3,warto czytać, aby sensownie odpowiadać, nie pytałam o której tylko GDZIE!!!!!bo może w bażantarni, a może w kościele? to logiczna wątpliwość, bo w plenerze też może być. jak chcesz coś pisać, aby się wymądrzać, to warto na temat!! a odpowiedzi i tak nie mam. pozdrawiam i czekam, choć pewnie to tylko propaganda i nikt zainteresowany tych pytań nie śledzi-jak zwykle zresztą!!!!!
 • Mefiperes Myślę, że msza odbędzie się w parafii Św. Pawła(od mszy do festynu jest duży odstęp czasowy). Pozdrawiam.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Mefiperes(2010-09-05)
Reklama