UWAGA!

Nielegalnie pracowali na budowie

 Elbląg, Nielegalnie pracowali na budowie
fot. Straż Graniczna

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w firmie budowlanej na terenie gminy Braniewo przeprowadzili kontrolę legalności zatrudnienia cudzoziemców. W pięciu przypadkach stwierdzono naruszenia przepisów w zakresie powierzania i wykonywania pracy przez obcokrajowców.

Wczoraj (28 sierpnia) funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Braniewie zakończyli czynności kontrolne i ustalili, że przedsiębiorca powierzył nielegalnie pracę pięciu obywatelom Ukrainy. Cudzoziemcy w wieku od 26 do 38 lat przyjechali do Polski w celach zarobkowych, nie zważając na konsekwencje prawne podjęli pracę bez stosownych dokumentów.
       Naruszenie przepisów ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy przez pracodawcę skutkować będzie skierowaniem wniosku do sądu o ukaranie karą grzywny nie niższą niż 3 tys. zł. Natomiast cudzoziemcy, którzy mieli świadomość wykonywania pracy „na czarno", zostali pouczeni i zobowiązani do powrotu na Ukrainę.
      
por. SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • ładna mi promocja zatrudnienia. Teraz wszyscy budowlańcy powinni się skrzyknąć i nigdy nic nie wybudować celnikom. Niech mieszkają w ziemiankach.
  • Śmiech na sali. Mam znajomych których ściągnął z agencji. Pracowali na czarno bo wystawiał fikcyjne papiery. Chłopacy myśleli że są tu legalnie. Jak się sprawa zakończyła, dostali zakaz wjazdu do Polski na rok czasu i po 1500 dolców kary. A koleś z agencji dostał śmieszna karę 10 tys z czego na nich zarobił 6 razy więcej.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    1
    Pyskskill(2017-08-29)
Reklama