UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nielegalnie pracowali na budowie

 
Elbląg, Nielegalnie pracowali na budowie
fot. Straż Graniczna

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w firmie budowlanej na terenie gminy Braniewo przeprowadzili kontrolę legalności zatrudnienia cudzoziemców. W pięciu przypadkach stwierdzono naruszenia przepisów w zakresie powierzania i wykonywania pracy przez obcokrajowców.

Wczoraj (28 sierpnia) funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Braniewie zakończyli czynności kontrolne i ustalili, że przedsiębiorca powierzył nielegalnie pracę pięciu obywatelom Ukrainy. Cudzoziemcy w wieku od 26 do 38 lat przyjechali do Polski w celach zarobkowych, nie zważając na konsekwencje prawne podjęli pracę bez stosownych dokumentów.
       Naruszenie przepisów ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy przez pracodawcę skutkować będzie skierowaniem wniosku do sądu o ukaranie karą grzywny nie niższą niż 3 tys. zł. Natomiast cudzoziemcy, którzy mieli świadomość wykonywania pracy „na czarno", zostali pouczeni i zobowiązani do powrotu na Ukrainę.
      
por. SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • ładna mi promocja zatrudnienia. Teraz wszyscy budowlańcy powinni się skrzyknąć i nigdy nic nie wybudować celnikom. Niech mieszkają w ziemiankach.
  • Śmiech na sali. Mam znajomych których ściągnął z agencji. Pracowali na czarno bo wystawiał fikcyjne papiery. Chłopacy myśleli że są tu legalnie. Jak się sprawa zakończyła, dostali zakaz wjazdu do Polski na rok czasu i po 1500 dolców kary. A koleś z agencji dostał śmieszna karę 10 tys z czego na nich zarobił 6 razy więcej.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    1
    Pyskskill(2017-08-29)
Reklama