UWAGA!

Niewybuchy leżały na trawniku

 
Elbląg, Niewybuchy leżały na trawniku

Policjanci z Elbląga zabezpieczali miejsce znalezienia dwóch niewybuchów. Niebezpieczne pamiątki z czasów II wojny światowej leżały na trawniku przy ul. Łęczyckiej. Dziś (8 lutego) zabrali je stamtąd braniewscy saperzy.

Wczoraj ok. godz. 19.30 elbląscy policjanci zostali powiadomieni o tym, że na pasie zieleni w pobliżu ulicy Łęczyckiej leżą przedmioty przypominające niewybuchy. Natknęła się na nie osoba spacerująca z psem. Na miejsce został wysłany policyjny pirotechnik. Stwierdził, że to pamiątki z czasów II wojny światowej: pocisk artyleryjski oraz głowica granatu przeciwpancernego. Jako, że w tym miejscu nie prowadzono prac budowlanych, a same niewybuchy leżały na powierzchni, policjanci przypuszczają, że przez kogoś mogły zostać tam wyrzucone.
       - Takie zachowanie jest niedopuszczalne – mówi policyjny pirotechnik. – Zakładamy, że ktoś musiał taki niewybuch przenieść w to miejsce, a już samo jego dotykanie jest niebezpieczne. Poza tym pozostawienie go tam mogło doprowadzić do tragedii.
       Policja przypomina, że w przypadku znalezienia niewypałów, niewybuchów należy przede wszystkim powiadomić o tym policję wskazując dokładne miejsce ich położenia. Co więcej, takie miejsce należałoby oznaczyć do czasu przyjazdu patrolu. Kategorycznie zabrania się przemieszczania, przenoszenia tego typu niebezpiecznych przedmiotów przez osoby nieuprawnione.
       Znalezionym przy ul. Łęczyckiej pociskiem zajęli się braniewscy saperzy, którzy zneutralizują go na poligonie.
      
mł. asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama