UWAGA!

Niezdrowy problem parkingowy

 
Elbląg, Niezdrowy problem parkingowy
fot. arch. portEl

Miejsc parkingowych przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu jest jak na lekarstwo. Nierzadko kierowcy krążą nawet pół godziny, by postawić auto. Ten problem spędza sen z powiek nie tylko pacjentom, ale i dyrekcji szpitala. Ta zapowiada zmiany, ale dopiero wiosną.

Widok na parkingu szpitalnym każdego dnia jest taki sam. Kierowcy kręcą kółka w poszukiwaniu wolnego miejsca dla swojego auta. Przyznają, że tu parkuje się fatalnie, szukają też innych miejsc np. w pobliżu marketu przy ul. Królewieckiej. Przy szpitalu jest 200 miejsc parkingowych, ale to wciąż za mało.
       Są także miejsca za szlabanem, ale płatne. Za pozostawienie auta na czas do 20 minut zapłacimy 0,50 zł. Każda rozpoczęta godzina to koszt 5 zł. Ale i tu o wolne miejsce niełatwo.
       - Te 20 minut to nie jest tak krótko. Wystarczy, by kogoś przywieźć i wysadzić. Później można odjechać i ewentualnie wrócić po pacjenta – mówi Elżbieta Gelert, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu. Dyrektor zdaje sobie jednak sprawę z kłopotliwej sytuacji na parkingach przyszpitalnych.
       - U nas w tej chwili nie jest problemem system leczenia, a system parkingowy – stwierdza Elżbieta Gelert. – To się zmieni. Na dzień dzisiejszy jesteśmy na etapie porozumienia z Urzędem Miejskim, który dał nam zgodę na wydzierżawienie działki od strony ul. Kościuszki. Tam powstanie kilkadziesiąt miejsc parkingowych, ale dopiero wiosną. Teraz w opracowaniu jest projekt techniczny.
       To będzie parking tymczasowy, bo miasto przewidziało ten teren do zagospodarowania, jeśli będą pieniądze, na drogę 504.
       - Przy radioterapii też zostanie uruchomionych kilkadziesiąt miejsc – zapowiada dyrektor szpitala. - 20 będzie dla nas, 20 dla radioterapii. Kilka nowych miejsc parkingowych zaplanowaliśmy również przy nowym bloku. I w ten sposób spróbujemy sobie pomóc.
       Na razie kierowcom pozostaje uzbroić się w cierpliwość.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Parking kilkupoziomowy przed budynkiem szpitala i problem z glowy.
 • A moze wielceczcigodni lekarze dojezdzaliby do pracy autobusem MZK? A moze spacerek dla zdrowia? Jak zwykli robole.Chyba ze to nie honor?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Czytelnik_MOBI_37796(2012-12-14)
 • A moze wielceczcigodni lekarze dojezdzaliby do pracy autobusem MZK? A moze spacerek dla zdrowia? Jak zwykli robole.Chyba ze to nie honor?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Czytelnik_MOBI_37796(2012-12-14)
 • Co za paranoja cały parking zajmuja pracownicy szpitala a jest ich więcej niz miejsc parkingowych to oni niech płaca za parkowanie
 • W centrum też nastapiły zmiany. Do niedawna bezpłatnie mozna był zaparkować na ul 1 Maja przy budynku Spółdzielni Wielobranzowej. Od kilku dni pojawiły sie informacje na szybach że należna jet opłata parkingowa. Pomalowano miejsca parkingowe łącznie z blokada wjazdu do posesji, co już zakrawa na kpinę i swiadczy o kompletnym braku kompetencji Departamentu Dróg. Kto jak kto ale tu przepisy ruch drogowego powinny byc znane tym którzy tam są zatrudnieni. Całkowita ignorancja i ograniczenie prawa własności w wykonaniu władz miasta.
 • niech pracownicy dojeżdżają komunikacją miejską i problem z głowy
 • Macie czasem problemy ze swoimi pociechami? Lepiej znajdźcie sobie ten filmik, wpiszcie w google: metoda na spokojne dziecko. Wyskoczy wam na pierwszej stronce
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  d o b o j u ! ! !(2012-12-14)
 • Może by tę trawę ogrodzoną słupkami i obłożoną głazami przeznaczyć na parking. ..
 • Problem komunikacyjny to także prawoskręty. .. .niewielka sprawa, a ważna przy wjeżdzie i wyjezdzie z obiektów szpitala!
 • 5 zł za godzine i miejsca będą :)
 • Proponował bym urządzić parking dla szpitala na ulicy Marynarskiej. Na zdjęciu widać gdzie ona jest :-)
 • @Tadd. Coś spier. .łeś ten plan na zdjęciu:) Tam to nie jest ul. Marynarska lecz Marymoncka. Naucz się topografii miasta Elbląg a POtem pouczaj.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kokospoko(2012-12-14)
Reklama