UWAGA!

Nieznajomość prawa drogo kosztuje

 Elbląg, Nieznajomość prawa drogo kosztuje

Przekonał się o tym 19 - latek z powiatu nowodworskiego, który wjechał ciągnikiem z dwoma przyczepami na drogę ekspresową S-22. Swoją obecność na drodze tłumaczył policjantom z przekonaniem - "mogę po niej jeździć". Niewiedza kosztowała młodego kierowcę 850 zł. Tyle musi zapłacić za złamanie aż trzech przepisów ruchu drogowego.

Patrol drogówki zatrzymał 19 – letniego Rafała G., mieszkańca powiatu nowodworskiego, który po godzinie 21 kierował ciągnikiem na drodze ekspresowej S-22. Do ciągnika doczepione były dwie przyczepy z rzepakiem. Młody kierowca był zaskoczony informacją, jaką usłyszał od policjantów, że nie może korzystać z drogi kierując ciągnikiem, ponieważ narusza przepisy ruchu drogowego. Ponadto w trakcie dalszej kontroli okazało się, że 19 – latek nie ma uprawnień do kierowania, a ciągnik i jedna z przyczep nie mają opłaconego obowiązkowego ubezpieczenia OC. W sumie, za naruszenie trzech przepisów ruchu drogowego Rafał G. będzie musiał zapłacić 850 złotych mandatu karnego.
      
       Przypominamy!
       Drogi ekspresowe (klasy S) przeznaczone są wyłącznie dla pojazdów samochodowych, co oznacza, że nie mogą po nich jeździć pojazdy wolnobieżne, rowery i motorowery, ciągniki rolnicze oraz pojazdy zaprzęgowe. Nie wolno się po nich poruszać również pieszym. Zarówno autostrady, jak i drogi ekspresowe nie służą do obsługi ruchu lokalnego – liczba wjazdów i zjazdów jest ograniczona.
       Nie wolno też na nich zawracać (z wyjątkiem skrzyżowań i miejsc do tego przeznaczonych), cofać, zatrzymywać pojazdu na pasie między jezdniami oraz generalnie w miejscach innych niż wyznaczone (z wyjątkiem sytuacji awaryjnych, w przypadku których kierowca ma jednak obowiązek ostrzec innych uczestników ruchu o zagrożeniu oraz usunąć pojazd z jezdni).
       Kierowcy, którzy uważali na kursie na prawo jazdy, pamiętają zapewne, że na drogach ekspresowych można jeździć z prędkością maksymalnie 110 km/h.
      
KPP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • 110 na tych dwujezdniowych, 100 na jednojezdniowych a 80 z przyczepą.
 • Jedni za niewiedzę płacą, inni nie. Coś może być drogie lub może dużo kosztować :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wiedza, niewiedza(2010-09-08)
 • drtoga ekspresowa bihahahahhahahahaha !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Baleron(2010-09-08)
 • Hehe no tak zapłaci za wrodzony talent i odporność na wiedzę. A tak too jestem ciekawy u nas 110 km to expres ? jaja sobie robicie. Polska to zacofany kraj. Ale fakt jakie drogi takie przepisy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Wk...ny(2010-09-08)
 • rodzinki milicyjne znały prawo. jednak im nic nie szkodzi.
 • To se NEB-ek pojeździł. Pewnie jeszcze z pyskiem do policjantów wystartował, że on tu codziennie jeździ i było git, a oni się teraz czepiają. Czuję, że rzepak bedzie musiał szybkościowo opchnąć na zapłatę mandacika, a i Fundusz Ubezpieczeniowy za brak OC na przyczepę mu pewnie z 4,5 koła dołoży. .. hahahahaha
 • po takiej edukacji co mamy w szkole to się dziwie że jeszcze nikt tam czołgiem nie jezdził
 • "Kierowcy, którzy uważali na kursie na prawo jazdy, pamiętają zapewne, że na drogach ekspresowych można jeździć z prędkością maksymalnie 110 km/h. " - ale nie na S-22 :P Poza tym dobrze, że gościa zgarnęli. Mogliby czasem jeszcze zapolować na rowerzystów - samobójców na ekspresówce.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  jonath(2010-09-08)
 • na elblaskiej obwodnicy tez wiesniaki jezdza traktorami!!!! niech milicja sie za nich wezmie
 • droga ekspresowa uhahahahahaha iiihahahahahahaha ehehehehehhe ahahahahahaha buhahahaha
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  homonto(2010-09-08)
 • Nie wygłupiajcie się. Droga ekspresowa. Żart. Dotyczy S-22.Gdzie 2 pasy ruchu w każdą stronę ? Postawienie niebieskiego znaku drogowego jest oszustwem ze strony zarządzających tą ścieżynką z utwardzonym poboczem. Pełno rozjechanych nieżywych dzikich zwierzątek nie najlepiej świadczy o bezpieczeństwie na tej dróżce. Zamiast się wygłupiać niech z tej farsy zrobią normalną drogę krajową i będzie po sprawie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  krzysio(2010-09-08)
 • ; Se; NEBEK nie pojeżdził; tylko jak już to GND
Reklama