UWAGA!

Noc spędzili w biurowcu

 Elbląg, Noc spędzili w biurowcu

150 pracowników firm Konstal i Skrawmet (spółek-córek holdingu Elzam) zajęło i zabarykadowało się w budynku administracyjnym, w którym spędziło noc.

Przyczyną zajęcia obiektu było ogłoszenie przez Sąd Rejonowy w Elblągu upadłości spółki Elzam-Skrawmet. Dwa dni temu 65 pracownikom ogłoszono zamiar rozwiązania umów o pracę. Podobny los mają podzielić pracownicy Konstalu. Winą za stan spółek został obarczony zarząd, który zdaniem Marii Koseckiej, przewodniczącej międzyzakładowej Solidarności, celowo doprowadził do upadłości spółek-córek. Jak mówią związkowcy nie są im także znane jakiekolwiek działania zarządu mające na celu uzdrowienie sytuacji w Konstalu. Podstawowym postulatem związkowców z Solidarności jest zapewnienie pracy dla zwalnianych pracowników Skrawmetu oraz utworzenie funduszu gwarancyjnego. Zdesperowani pracownicy Elzamu zapowiedzieli, że rano nie wpuszczą nikogo do biurowca.

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Tych ludzi można podziwiać za odwagę. Po drugie potrafię zrozumieć ich desperację, nikt dzisiaj niechciałby zostać bez pracy. Po trzecie pogratulować nalezy prezesowi Elzamu, panu Kubiczkowi i jego kolegom za rozwalenie w ciągu 10 lat firmy. Ciekawe która spółka będzie nastepna...
 • Z jednej strony dramat ludzi,którzy są zwalniani . Straty Skrawmetu to efekt bardzo wysokich opłat czynszowych nakładanych przez Holding, który wychodzi z założenia,że po co produkować skoro można wydzierżawiać teren. Ale to krótkowzroczne podejście nastawione na bieżące zaspakajanie NFI po to by utrzymać się nastanowiskach. Taka krótkowzroczna polityka jest szkodliwa nie tylko dla Elzamu ale i dla Elbląga
 • CIEKAWE KTO BĘDZIE NASTĘPNY BO W NIEDŁUGIM CZASIE NIE BĘDZIE JUŻ ZAKŁADU W ELBLĄGU DO WYKOŃCZENIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • To KOŁO RATUNKOWEdla budrzetu miasta Elbląga prezydenta Nowaczyka.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  komentator(2011-05-09)
 • przydałoby się koło ratunkowe dla Twojej ortografii
Reklama