[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Zadbaj o swoją przyszłość. Idź na wybory!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Noc spędzili w biurowcu

Elbląg, Noc spędzili w biurowcu

150 pracowników firm Konstal i Skrawmet (spółek-córek holdingu Elzam) zajęło i zabarykadowało się w budynku administracyjnym, w którym spędziło noc.

Przyczyną zajęcia obiektu było ogłoszenie przez Sąd Rejonowy w Elblągu upadłości spółki Elzam-Skrawmet. Dwa dni temu 65 pracownikom ogłoszono zamiar rozwiązania umów o pracę. Podobny los mają podzielić pracownicy Konstalu. Winą za stan spółek został obarczony zarząd, który zdaniem Marii Koseckiej, przewodniczącej międzyzakładowej Solidarności, celowo doprowadził do upadłości spółek-córek. Jak mówią związkowcy nie są im także znane jakiekolwiek działania zarządu mające na celu uzdrowienie sytuacji w Konstalu. Podstawowym postulatem związkowców z Solidarności jest zapewnienie pracy dla zwalnianych pracowników Skrawmetu oraz utworzenie funduszu gwarancyjnego. Zdesperowani pracownicy Elzamu zapowiedzieli, że rano nie wpuszczą nikogo do biurowca.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Tych ludzi można podziwiać za odwagę. Po drugie potrafię zrozumieć ich desperację, nikt dzisiaj niechciałby zostać bez pracy. Po trzecie pogratulować nalezy prezesowi Elzamu, panu Kubiczkowi i jego kolegom za rozwalenie w ciągu 10 lat firmy. Ciekawe która spółka będzie nastepna...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  tob(2000-12-14)
 • Z jednej strony dramat ludzi,którzy są zwalniani . Straty Skrawmetu to efekt bardzo wysokich opłat czynszowych nakładanych przez Holding, który wychodzi z założenia,że po co produkować skoro można wydzierżawiać teren. Ale to krótkowzroczne podejście nastawione na bieżące zaspakajanie NFI po to by utrzymać się nastanowiskach. Taka krótkowzroczna polityka jest szkodliwa nie tylko dla Elzamu ale i dla Elbląga
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2000-12-14)
 • CIEKAWE KTO BĘDZIE NASTĘPNY BO W NIEDŁUGIM CZASIE NIE BĘDZIE JUŻ ZAKŁADU W ELBLĄGU DO WYKOŃCZENIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ARAL(2000-12-17)
 • To KOŁO RATUNKOWEdla budrzetu miasta Elbląga prezydenta Nowaczyka.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  komentator(2011-05-09)
 • przydałoby się koło ratunkowe dla Twojej ortografii
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-05-10)
Reklama