UWAGA!

Noclegownia dla bezdomnych do likwidacji

 Elbląg, Michał Skroboszewski
Michał Skroboszewski

Pogotowie Socjalne przy ul. Królewieckiej ma zostać zlikwidowane. Taką decyzję podjąć mają elbląscy radni podczas sesji nadzwyczajnej, która odbędzie się w czwartek, 16 kwietnia. Powodem jest brak chętnych do pracy, większość obecnego personelu ośrodka przebywa na zwolnieniach lekarskich. 

Siedem z dziesięciu osób jakie zatrudnione są w Pogotowiu Socjalnym przy ul. Królewieckiej w Elblągu przebywa obecnie na zwolnieniach lekarskich, wśród nich jest także kierownik tej placówki. Gdy niemożliwe stało się zabezpieczenie dyżurów w pogotowiu, jak również zorganizowanie miejsca kwarantanny dla trafiających tu nowych osób bezdomnych z podejrzeniem zarażenia COVID -19 (zgodnie z poleceniem wojewody), prezydent Elbląga zawiesił jego funkcjonowanie.

- Pozostałe elbląskie placówki zapewniające pomoc i wsparcie wdrożyły rekomendowane procedury oraz podjęły odpowiednie działania w celu zabezpieczenia miejsc izolacji i kwarantanny - informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Jak podkreśla, aby zapewnić opiekę osobom przebywającym w Pogotowiu Socjalnym oraz ciągłość dyżurów musi być w nim zatrudnionych minimum 14 osób.

- Osoby bezdomne dotychczas korzystające z noclegowni przy ul. Królewieckiej, które nie podlegają kwarantannie są zabezpieczone w noclegowni przy ul. Nowodworskiej. Natomiast osoby nietrzeźwe zabezpiecza Komenda Miejska Policji w Elblągu poprzez umieszczenie w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Miejsca kwarantanny dla osób bezdomnych przebywających w przestrzeni publicznej zostały zorganizowanie w osobnym obiekcie przy ul. Zamkowej. – informuje Łukasz Mierzejewski.

Rocznie na utrzymanie Pogotowia Socjalnego przy ulicy Królewieckiej elbląski samorząd wydawał ponad milion złotych. W czwartek (16 kwietnia) radni mają podjąć uchwałę o jego likwidacji. 

daw

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • LacznosciSUPER> Nie potrzebna nam izba wytrzezwien. Wszyscy zdrowi. .. w UM
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  39
  4
  NIE-BEZPIECZNY ELBLAG(2020-04-15)
 • To jest właśnie walka o miejsca pracy w Elblągu, ale cóż na podwyżki 6 % dla pedagogów od września miasto musi mieć. Więc władza tnie. .po kosztach. Ale czy mądrze ??? Propozycja dla radnych nim podejmą decyzję, zrezygnujcie z diet. Chociaż na trzy miesiące. W końcu to by był jakiś wkład finansowy w pomoc dla miasta w tych niepewnych czasach. A zamożni jesteście. Co widać po oświadczeniach majątkowych dostępnych na stronie Urzędu Miejskiego.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  54
  20
  Kryśka 123 głosy .(2020-04-15)
 • Była izba nie ma izby :) noc tam spędzona nie zapomniana ...
 • I premie beda i nagrody za likwidacje.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  38
  7
  BRAVO UM(2020-04-15)
 • @Wysoka izbo - Izba nie potrzebna. Jarek poda haslo:wszysci do kosciola. Izba nie potrzebna, kosciol najwazniejszy.
 • Zamożnemu zawsze mało!!! Biednemu zawsze wystarczy - bo musi. A pozatym to była Noclegownia dla bezdomnych?? Z tego co wiem ta była tzw. izba wytrzeźwień - niestety byłem tam raz, mimo to że nie byłem bezdomnym - tylko głupim młodym człowiekiem.
 • Chyba w Elblągu pijakow brak nie to co za mej młodości dziwne że się nie opłaca tego prowadzić jest to najdroższy hotel w Elblągu z miłą obsługa bez śniadania i bez żadnych widoków z apartamentów kilku osobowych
 • Z uwagi na to, że prawie nikt z przywiezionych na byłą izbę wytrzeźwień nie płacił rachunków za pobyt i nie było możliwości wyegzekwowania należności dowożono tam nielicznych zatrzymanych. Stąd ta izba w praktyce nie spełniała swojej roli a jedynie generowała koszty. W niewielkim stopniu korzystali z niej bezdomni, po spożyciu alkoholu. Najczęściej byli tam kierowani przez patrole ujawniające takie osoby w okresie niskich temperatur.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  24
  7
  A kto to budiet platit.(2020-04-15)
 • A dlaczego nikt nie porozmawia z pracownikami jak było naprawdę? Bo rzeczywistość jest z goła inna...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  56
  3
  Gość 1(2020-04-15)
 • Prezydent nie lubi rozmawiać z ludźmi, przykład Tramwaje Elbląskie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  58
  2
  Atut . :)(2020-04-15)
 • Sprzedać co się da, zlikwidować co się da. A później to jakoś będzie. Plan zarządzających miastem na kadencję.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  58
  1
  20 % zniżki na centralnym .(2020-04-15)
 • Chwila, to już gazeta wie w środę jaką decyzję podejmą radni w czawartek???? Coś grubymu nićmi to wszystko szyte. teraz szukacie milionów na biurowiec dla spółki która jeszcze nie istnieje. .. .bo nie ma jej w KRS? Krewni i znajomi kró; ola zakładają spółkę? Kosztem kogo? Chcecie wzrostu przestępczości? Właman do mieszkań, opuszczonych posesji? To zamykajcie. Prawda jest taka, że pracownicy na czas kwarantanny nie dostali ZADNYCH ZABEZPIECZEŃ, maseczek, rękawic itp a dostali prikaz z urzędu o utworzenie kwarantanny, PARANOJA.
Reklama