UWAGA!

Nominacje

Zmiany w elbląskim Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej „Światowid”.

Urzędujący od stycznia dyrektor Światowidu Antoni Czyżyk mianował swojego zastępcę. Została nim dotychczasowa szefowa Centrum Przedsięwzięć Artystycznych Bożena Sielewicz. Bożena Sielewicz pracuje w ośrodku kultury od prawie 15 lat, związana jest także z Towarzystwem Kultury Teatralnej. Stworzyła duże imprezy m.in. Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa "... Czy to jest kochanie?" i Elbląskie Noce Teatru i Poezji. Za swoje osiągnięcie nowa wicedyrektor uważa też frekwencyjne sukcesy kina i zdobycie prawa do organizacji 17. Forum Wokół Kina, które odbyło się na przełomie czerwca i lipca. Jest także szansa na nowe przedsięwzięcia.
     - Tak na pewno będzie - Bożena Sielewicz. - Nie możemy się ograniczyć do Nocy, Festiwalu Sztuki Słowa czy Baltic Cup. Myślę, że teraz dam dużo większe możliwości moim pracownikom. Może to właśnie tam urodzi się jakiś genialny pomysł. Bardzo mocno otwieramy się na Polskę, i nie tylko na Polskę. Obserwujemy, co się dzieje, co się podoba, co warto może tutaj przenieść.
     Nowa osoba na stanowisku wicedyrektora Centrum to nie jedyna zmiana personalna w podległej marszałkowi województwa instytucji. Organizacją imprez będzie się teraz zajmować Aleksandra Bednarczuk, sprzedażą Agnieszka Niemidomska, a kinem kierować będzie Adam Zielonka, który przywrócił do życia Dyskusyjny Klub Filmowy im. Andrzeja Munka.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama