UWAGA!

Nowa łódź poszukiwawcza dla elbląskiej Policji

Policjanci z Elbląga otrzymali nową i dobrze wyposażoną łódź. Dzięki nowemu nabytkowi policjanci będą mogli szybko i sprawnie interweniować, gdy zagrożone jest życie i zdrowie wypoczywających nad wodą. Zobacz film.

Została ona zakupiona przez Komendę Główną Policji i współfinansowany przez Szwajcarię Programu Współpracy z Nowymi Krajami Członkowskimi Unii Europejskiej.
       Łódź aluminiowa płaskodenna Concept, którą otrzymała elbląska policja wyposażona jest w silnik zaburtowy strugowodny umożliwiający bardzo szybkie dotarcie w miejsce zagrożenia. Lekkie rozkładane zadaszenie znajdujące się na łodzi umożliwiają korzystanie z niej, nawet przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych.
       Jednostka pływająca wyposażona jest m.in. w koła ratunkowe, rzutki ratunkowe z linką, zestaw atestowanych kamizelek, środki łączności, sygnały świetlne i dźwiękowe oraz światła dalekosiężne. Łódź jest stabilna i na tyle duża, że na jej pokładzie można przeprowadzać reanimację czy też udzielać pierwszej pomocy. Służyć może również do przewozu ładunków. Elbląscy funkcjonariusze zostali zaopatrzeni także w sonar, który zmontowany jest na łodzi umożliwia przeczesywanie dna rzeki, usprawniając działania poszukiwawcze.
       Łódź Concept jest trzecią jednostką pływającą jaką dysponuje elbląska Policja. Dwie pozostałe to Harpun i Parker, które wykonane są laminatów. Concept z całej trójki jest najbardziej odporna na uszkodzenia i trudne warunki oraz bliskość dna rzeki.
      
podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama