UWAGA!

Nowa strona Elbląga

 Elbląg, Nowa strona Elbląga
(fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)

125 tysięcy złotych będzie kosztować nowy portal Urzędu Miejskiego, zintegrowany z Biuletynem Informacji Publicznej i e-usługami. Jest wybrany wykonawca, strona ma być gotowa w połowie roku.

Firmę, która wykona i wdroży zintegrowany z Biuletynem Informacji Publicznej oraz e-usługami nowy portal miasta (zastąpi obecną wersję elblag.eu), prezydent Elbląga wybrał za drugim razem. W pierwszym konkursie, na który wpłynęła tylko jedna oferta (za 45 tys. zł) zwycięzcy nie wyłoniono. W drugim zainteresowanie było o wiele większe. Zgłosiły się cztery firmy, których propozycje opiewały na kwoty od 9,8 tys. zł do 250 tys. zł. Wygrała firma Trol InterMedia Sp. z o.o. z Wronek, które za swoje usługi zaproponowała 125,2 tys. zł. 85 procent tej kwoty jest sfinansowana z funduszy unijnych, budżet miasta dołoży 18 tys. złotych.

- Strona powinna odpowiadać współczesnym trendom w Internecie. Wysoka jakość przekazu wizualnego ma za zadanie przez swoją przejrzystość i atrakcyjność zachęcać do eksploracji treści portalu, ułatwić dostęp do uzyskania informacji, a w dalszej perspektywie również zwiększyć liczbę odwiedzających. Portal powinien być atrakcyjny pod względem wizerunkowym – czytamy w ogłoszeniu. - Wykonawca powinien unowocześnić wizerunek Urzędu Miejskiego w Elblągu w Internecie oraz usprawnić komunikację elblążan z Urzędem Miejskim oraz zachęcić do odwiedzenia miasta przez turystów krajowych i zagranicznych.

Strona ma m.in. posiadać różne wersje językowe (m.in. niemiecką i angielską), rozwiązania przyjazne osobom niepełnosprawnym, rozbudowany system zarządzania treścią (CMS), odpowiednie zabezpieczenia przed włamaniami, certyfikat SSL. Ma być multimedialna i sprzężona z profilami miasta w mediach społecznościowych. I wykonana zgodnie z zasadami pozycjonowania w Internecie (SEO) oraz podpięta pod statystyki Google Analytics lub inny system o podobnej funkcjonalności.

Wykonawca strony ma także przeszkolić administratora z ramienia Urzędu Miejskiego jak i około 30-osobowy zespół urzędników z obsługi strony i udzielić 5-letniej gwarancji. W tym też czasie zapewnić wsparcie techniczne strony i jej aktualizację.

- Wykonawca ma 60 dni na przygotowanie strony od daty podpisania umowy. Przewidujemy, że strona po okresie testowania i wdrażania będzie w pełni funkcjonalna i uruchomiona dla mieszkańców pod koniec pierwszego półrocza – poinformował nas Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.

RG

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • A ile będą nas kosztować te bilbordy wielkiego ptaka - tak dla POrtu miejskiego???referendum naprawdę nie było POtrzebne?
 • hahahha. za 30 tys bym wam ją przygotował w 2 tygodnie.. ale za słabą mam siłę przebicia
 • Oferty nie złożyłeś tumanie. A trzeba było. Kasa leżała.
 • 9.8 i przepadli. Ciekawe. Brak referencji i doświadczenia.
 • Nie no naprawdę bardzo potrzebna inwestycja. A szkoda że np nie jest dbanie o to żeby ludzie w trudnych sytuacjach dostali pomoc od tego " miasta". Pani którą kilkukrotnie dotknęła tragedia w tym pożar, w. ktorym straciła wszystko dostaje od miasta lokal zastępczy. Uwaga : bez prądu i wody. Ludzie w kurnikach mają nawet doprowadzony prąd Nie macie wstydu. Już cała Polska się z was śmieje
 • Co prezydent miasta Elbląga Witold Wróblewski zrobił by ściągnąć inwestycje do naszego miasta ? Polska Grupa Zbrojeniowa PGZ od roku "TRĄBI" i potrzebie zwiększenia mocy produkcyjnych ( AHS Krab, BWP Borsuk, K2PL itp) potrzeba TYSIĘCY pracowników ze znajomością zwodów z przemysłu ciężkiego jaki był w Elblągu. Stoi OGROMNA szansa przed miastem by zwiększyć zatrudnienie i to w BARDZO DOBRZE płatnych zawodach. Czy prezydent przestanie zajmować się wojenką opozycji totalnej (PO, PSL, Lewica) z rządem a niech zajmie się losem upadającego miasta i mieszkańców - do tego piastuje te stanowisko !
 • Nowa strona Elbląga to będzie wtedy gdy elblążanie pozbędą się ćwierka, tancerzy, noszowych i tego chochsztaplera motorówki. Inaczej będzie wszystko po staremu. W skrócie gonimy PO, PSl, SLD z miasta.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  39
  20
  elblążanie dumni zPIS(2023-03-23)
 • pis i tylko pis panie i panowie, czas pogonić staruchów z ELBLĄGA
 • prezydent sprzedaje wszystko developerom, przechodziłem dzisiaj koło przedszkola nr 8,obok budynek SANEPIDU - pomyślałem, że zaraz to zostanie zburzone i powstanie kolejne osiedle, a taka piękna architektura mogła by być w tym mieście gdyby dbano o budynki, a nie doprowadzano do ruiny i potem pod młotek Czy ktoś kiedyś odpowie karnie za takie czyny??
 • nadmienię tylko że to przemysł ciężki-zbrojeniowosamochodowy napędza gospodarkę Niemiec którymi tak zachwyca się opozycja. W polsce samych BWP będzie produkowane tyle co Niemcy, Francja, Włochy Wieka Brytania zsumowane nie mają gigantyczne ilości a więc zamówienia które mogą być częściowo wykonywane jako podwykonawcy w Elblągu !!!
 • Ilu informatyków zatrudnia UM?
 • Ciebie zapewne nic, płacisz podatki? wątpię. Referendum nie było potrzebne.
Reklama