UWAGA!

Nowaczyk już oficjalnie

 Elbląg, Gzegorz Nowaczyk
Gzegorz Nowaczyk (fot. AD)

Mówiło się o tym od dobrych kilku miesięcy, ale to dziś (14 września) Platforma Obywatelska uroczyście przedstawiła swego kandydata na Prezydenta Elbląga w nadchodzących wyborach samorządowych. Konkretnie zrobił to Jerzy Wcisła: – Platforma Obywatelska wskazuje dzisiaj osobę, która zamiast zmian zapewni Elblągowi rozwój, tą osobą jest Grzegorz Nowaczyk.

Konwencję wyborczą Platformy otworzył Jacek Protas, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego i przewodniczący PO w regionie, przekonując, że warto uczestniczyć w wyborach: – Myślę, że te dwadzieścia lat funkcjonowania samorządu w Polsce, funkcjonowania z sukcesami, ta reforma samorządowa wprowadzona w 1990 roku, była najlepszą z reform już po transformacji ustrojowej – powiedział. – Z każdym rokiem wzrasta wśród mieszkańców świadomość ważności wyborów samorządowych. Widzimy dzisiaj, że to na poziomie miast, gmin, powiatów, województw podejmowane są najważniejsze decyzje dla nas wszystkich. Z tą świadomością powinniśmy docierać do mieszkańców, wydaje mi się, że coraz skuteczniej docieramy. Każdy z nas, obywateli, powinien wiedzieć, że jego nieobecność podczas głosowania powoduje, że nie ma też moralnego prawa potem do oceniania tego, co się przez cztery lata będzie działo w jego społeczności.
       Kandydata zapowiedział Jerzy Wcisła, wiceprzewodniczący elbląskiej Platformy.
       – Dzisiejsza Platforma Obywatelska jest w Elblągu ważnym ogniwem życia społecznego – mówił. – Biorąc udział w debatach, dyskusjach, często koryguje lub zmienia, wpływa na decyzje władz lokalnych. Czas więc chyba najwyższy, byśmy wskazali osobę, która pokieruje miastem, weźmie odpowiedzialność za losy tego miasta, za kierunki jego rozwoju i sposoby ich realizacji. Elbląg w ostatnich latach się zmienił i temu nikt nie może zaprzeczyć. Trudno jednak powiedzieć, że Elbląg się rozwija, że w Elblągu poprawia się jakość życia. Te problemy i te szanse, o których my mówiliśmy prawie dziesięć lat temu, są ciągle aktualne, można powiedzieć, że są drażniąco aktualne. Elbląg potrzebuje świeżego spojrzenia na wyzwania naszych czasów, potrzebuje przywództwa na miarę drugiej dekady XXI wieku. Przywództwa osoby młodej duchem, ale silnej doświadczeniem, otwartej na potrzeby mieszkańców, niebojącej się otwartego dyskursu. Elblążanie potrzebują kogoś, kto powie młodym ludziom, dlaczego swoich szans powinni szukać w Elblągu, a nie w odległych metropoliach. I właśnie takiego człowieka chcemy dzisiaj przedstawić. Osobę, która mimo młodego wieku zdążyła się już sprawdzić w pracy samorządowej, w samorządzie lokalnym i samorządzie regionalnym. Platforma Obywatelska wskazuje dzisiaj osobę, która zamiast zmian zapewni Elblągowi rozwój – tą osobą jest Grzegorz Nowaczyk.
      

 


       Grzegorz Nowaczyk podziękował za wybór na kandydata na Prezydenta Elbląga. Powiedział m.in.: – Kandyduję, bo nasze miasto potrzebuje nowoczesnego planu rozwoju. Będę prezydentem, który ten plan zrealizuje. Jego główne założenia będę prezentował elblążanom w najbliższych tygodniach. To moja oferta dla tych mieszkańców, którzy chcą Elbląga nowoczesnego i lepiej zarządzanego. Miasta gwarantującego pewną pracę i godziwe zarobki. To jest najważniejsze dla wszystkich mieszkających w Elblągu.
       Później przedstawił zarys swego programu. Przemówienie Nowaczyka było dość ogólnikowe – ale na konwencjach zwykle tak jest – jednak pojawiły się w nim trzy elementy (także ogólnikowo) dotąd nieeksponowane w publicznych wystąpieniach kandydata.
       Pierwszy to odcięcie się od polityki obecnej ekipy, rządzącej Elblągiem przez ostatnich kilkanaście lat: – Stawiam na rozwój miasta bez kontynuacji programu obecnych władz, który po prostu się nie sprawdził. Wystarczy spojrzeć na takie wskaźniki, jak poziom bezrobocia lub ilość nowych inwestorów w mieście. A bez dwóch zdań, w tej chwili praca jest najważniejsza dla elblążan.
       Drugi to poważniejsze niż nakazuje elbląska tradycja spojrzenie na turystykę: – Rozważę specjalizację oferty turystycznej naszego miasta. Skupimy się na turystyce kulturowej związanej z takimi projektami, jak odbudowa osady Truso. Zaczniemy od tego, co mamy blisko: Truso, Kanału Elbląskiego, Zalewu Wiślanego i jeziora Druzno. To będą produkty turystyczne, które włączymy do działań promocyjnych miasta.
       W końcu, zapowiedział otwarcie się miasta po wielu latach izolacji. W pierwszej kolejności na Trójmiasto: – Nasze miasto będzie coraz bliżej Trójmiasta i jako Prezydent Elbląga doprowadzę do stałej współpracy z Prezydentem Gdańska. Polegać ona będzie m.in. na wspólnej aktywności na targach i prezentacjach międzynarodowych, ale najważniejsza będzie współpraca w obszarze gospodarczym – stwierdził Nowaczyk.
       Czekamy zatem na rozwinięcie tych ogólników (i wielu innych zawartych w przemówieniu), co zresztą kandydat zapowiedział.
      
       ***
       Grzegorz Nowaczyk ma 44 lata, mieszka w Elblągu, jest żonaty, syn Mateusz studiuje w Trójmieście. Jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego, ukończył Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Gdańskim i podyplomowe studium w dziedzinie bankowości.
       W czasach świetności piwa EB pracował w promocji, później marketingu elbląskiego Browaru. Był zastępca wójta, a później wójtem gminy Elbląg. W listopadzie 2007 r. został członkiem Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego. We władzach wojewódzkich odpowiada za mienie samorządowe, infrastrukturę drogową, kolejową, śródlądową i lotniskową oraz zamówienia publiczne.
      
      

PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Kto to jest?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  agentTomek(2010-09-14)
 • W Zakrzewiu jest wolne miejsce na prezesa to może pan Nowaczyk wystartować do konkursu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  sm zakrzewo(2010-09-14)
 • Najlepsza kandydatura!!!! Czas, aby Elbląg wreszcie się otworzył na nowe pomysły, żeby był nowoczesny.
 • Tylko nie to! Już lepszy zastępca techniczny pełniący obowiązki niż Nowaczyk.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  też SM Zakrzewo(2010-09-14)
 • wszywstkei dziedziny za ktore teraz odpiwiada pan nowaczyk leza wioec jak mu powerzyc miastro
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  vxzvxzvxzvxzv(2010-09-14)
 • Proszę złośliwie nie komentować! Pan Nowaczyk odmawia pacierze na zdjęciu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  na wieki!(2010-09-14)
 • zaglosuje nawet na Slonine byle tylko nie doszedl do wladzy
 • Ciekawa alternatywa dla Klubu Emerytów (Słonina i Dziewałtowski). Mówi innym językiem, myśli bez schematów. Może przyciągać głosy młodych i rozczarowanych obecnym Prezydentem. Tych ostatnich jest mimo wszystko sporo.
 • Komuna wróciła. "Dzisiejsza Platforma Obywatelska jest w ELBLĄGU WAZNYM OGNIWEM Życia SPOŁECZNEGO" Co poeta miał na myśli ? Jezioro Druzno jako oferta turystyczna - świat sie smieje. A co tam chcesz Nowaczyk zaoferowac ? Wodorosty i komary ? "otwarcie miasta po wielu latach izolacji" ?? O tempora, o mores.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Rapaport_XXL(2010-09-14)
 • Zastanawiam się między nim albo Dziewałtowskim. Na razie skłaniam się ku temu drugiemu, ale i Pan Nowaczyk wydaje się interesujący, choć nie wiem o nim tyle co o Dziewałtowskim. Przydałoby się jakieś spotkanie czy dyskusja z mieszkańcami co byśmy mogli się 'zapoznać' i wtedy zdecydować.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mariuusz(2010-09-14)
 • A Barca wygrała w pięknym stylu!! Panie Grzegorzu, życzę równie pięknego zwycięstwa.
 • Przy bufonie Gintowcie i niezrozumiałym Słoninie ten przynajmniej mówi bardzo strawnym językiem. Ale się martwię czy nawet nie za bardzo strawnym bo ludzie jednak w Elblągu nie należą do elit intelektualnych i może jednak jest potrzebny ktoś tak przeciętny jak obecny-urzędujący. Nie jadę na urlop jesienią :)))) tu będzie lepiej niż na all inclusiv
Reklama