UWAGA!

Nowaczyk nie będzie zwalniał urzędników

Zwolnień w Urzędzie Miejskim w Elblągu nie będzie. Zarówno Państwo jak i Państwa rodziny możecie być spokojni o swoją pracę – pisze w specjalnym przesłaniu do pracowników elbląskiego Urzędu Grzegorz Nowaczyk, kandydat Platformy na Prezydenta Elbląga.

Szanowni Państwo,
      
       Docierają do mnie w ostatnich dniach informacje o celowo rozsiewanych plotkach, że jako nowy Prezydent będę zwalniał pracowników Urzędu Miejskiego w Elblągu. Chciałbym dziś publicznie potępić fakt rozpowszechniania fałszywych pogłosek na ten temat, uznaję to za element walki wyborczej w bardzo złym stylu.
      
       Urząd Miasta oraz podległe mu jednostki organizacyjne w Elblągu są instytucjami zaufania publicznego i jako takie muszą zachować ciągłość funkcjonowania. Gwarancją tego jest komfort Państwa pracy i pewność zachowania stanowisk pracy.
      
       Pragnę poinformować i wyraźnie podkreślić: zwolnień w Urzędzie Miejskim w Elblągu nie będzie. Zarówno Państwo jak i Państwa rodziny możecie być spokojni o swoją pracę. Jako nowy Prezydent Miasta mam zamiar, z pełnym zaufaniem korzystać z wiedzy i doświadczenia pracowników elbląskiego Urzędu. Wierzę, że większość osób wykonujących zadania merytoryczne  chce mieć komfort pracy, możliwości rozwoju oraz warunki do realizacji własnych celów zawodowych. Mam zamiar, rozpoczynając współpracę z Państwem, właśnie takie warunki w elbląskim Urzędzie stworzyć.
      
       W najbliższych latach, w obliczu nowej perspektywy budżetowej Unii Europejskiej, nasze miasto będzie potrzebowało kadr o szczególnych kwalifikacjach menadżerskich i bardzo dobrej znajomości procedur związanych z pozyskiwaniem środków unijnych. Już dziś jestem spokojny o to, że w obecnej strukturze Urzędu Miejskiego, są odpowiednie osoby do realizacji tych zadań.
      
       Osoby, które miały okazję poznać mnie w bezpośrednim kontakcie zawodowym potwierdzą zasady, którymi kieruję się w relacjach z podwładnymi. To zasady szacunku dla kompetencji, doświadczenia i wiedzy. Taki model współpracy zaproponuje Państwu od pierwszego dnia mojej obecności w Urzędzie Miejskim.
      
       Jednocześnie, znając realia panujące w Elblągu, widzę potrzebę zdecydowanej zmiany na niektórych, najwyższych stanowiskach w Urzędzie.  Wymiana pokoleniowa, która dokonuje się w polskich samorządach nie ominie naszego miasta. Jako nowy Prezydent Elbląga wprowadzę obligatoryjną zasadę rozpisywania konkursów na najważniejsze stanowiska w Urzędzie Miejskim oraz spółkach miejskich.
      
      
Łączę wyrazy szacunku,
      
       Grzegorz Nowaczyk
      
        
------- Ogłoszenie płatne - Sfinansowano ze środków KW Platforma Obywatelska RP-------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Panie Nowaczyk Tym stwierdzeniem przekreślił Pan swoje szanse na mój głos. Skostniały Urząd Miasta M U S I być zreformowany kadrowo.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  jedna ze 130.000(2010-10-19)
 • No i to jest błąd, bo niektórzy naczelnicy powinni iść do wymiany. Niestety. .. ..
 • Przecież jest wyraźnie napisane "Jednocześnie, znając realia panujące w Elblągu, widzę potrzebę zdecydowanej zmiany na niektórych, najwyższych stanowiskach w Urzędzie. " Na szczęście wielu naczelników dobija wieku emerytalnego i odejdą na miękkich warunkach.
 • To sa tylko przedwyborcze deklaracje, każdy kandydat musi spłacić dług za wybory i "wspomóc swoich" a trudno powielac stanowiska
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  z polski(2010-10-19)
 • do "z polski" to jakie zobowiązania posiada obecnie poseł Dziewałtowski i jakie długi musiał będzie spłacać. potrafi Pan w jakikolwiek sposób odnieść się do pogłosek, że to z lokalnego otoczenia posła wysyłane są plotki o planowanych zwolnieniach, a jeden z kandydatów na wiceprezydenta w scenariuszu SLD, wskazywany jest jako główny uczestnik tej brudnej gry? Niebieski.
 • No to jest strzał w swoja stopę !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  STARYDINO(2010-10-19)
 • Pan Grzegorz Nowaczyk super jako szef jako fachowiec samorządowy szkoda że takich ludzi jest tak mało
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wyborca(2010-10-19)
 • Nie da się tego "gospodarstwa" poprowadzić bez radykalnego przewietrzenia osobowego i zmiany zasad funkcjonowania na bardziej racjonalne i oparte o wiedzę i dorobek miejscowych i polskich specjalistów (profesjonalistów) wielu dziedzin. Ludzie renesansu muszą odejść.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2010-10-19)
 • Urzędnicy UM to duży elektorat. Trzeba się im podlizywać.
 • Grzegorz Nowaczyk to super osoba pod każdym względem
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wyborca(2010-10-19)
 • Wg mnie każdy szef otacza się ludźmi emocjonalnie bliskimi sobie, więc pan N. jako osoba - moim zdaniem - wrażliwa mimo wszystko, będzie chciał pracować z ludźmi o zbliżonej konstrukcji psychicznej. To akurat nieźle elblążanom wróży. Obawiam się jednak, czy pan N. jako prezydent nie będzie zmuszony spłacić partyjnego długu wobec tych, którzy, mając na uwadze własne korzyści, pomogli mu wspiąć się na fotel. Wtedy prezydentura pana N. byłaby mieszanką chęci i możliwości, a w przypadku jakości elbląskiego zaciągu PO ten melanż byłby mało atrakcyjny. Podoba mi się pomysł konkursów na stanowiska, tak być powinno, to co w tej mierze wyprawiał prezydent S. to skandal. No i liczę, że nie będzie tak, że konkurs sobie, a i tak najlepszy będzie pan W.
 • W takim razie ja też nie zagłosuję na Pana Nowaczyka. !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zawiedziona(2010-10-19)