[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nowaczyk szefem PO i chyba też kandydatem

Elbląg, Nowym przewodniczącym elbląskiej Platformy Obywatelskiej został Grzegorz Nowaczyk
Nowym przewodniczącym elbląskiej Platformy Obywatelskiej został Grzegorz Nowaczyk (fot. AD)

W sobotę (20 marca) nowym przewodniczącym elbląskiej Platformy Obywatelskiej został Grzegorz Nowaczyk, członek Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, były wójt gminy Elbląg, wymieniany powszechnie jako kandydat Platformy na prezydenta Elbląga.

Nowaczyk został wybrany zdecydowaną większością głosów. Wiceprzewodniczącymi zostali: Tadeusz Naguszewski, poseł PO, w poprzedniej kadencji elbląskich władz partii jej przewodniczący; Marek Kucharczyk, szef Stowarzyszenia „Młodzi Demokraci” w województwie warmińsko-mazurskim i Jerzy Wcisła, dyrektor Biura Urzędu Marszałkowskiego w Elblągu, wiceprzewodniczący elbląskiej Rady Miejskiej.
       Grzegorz Nowaczyk ma 44 lata, jest absolwentem I LO w Elblągu. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, dodatkowo również podyplomowe studia z zakresu finansów i bankowości.
       Na konferencji prasowej po sobotnim zjeździe powiatowym Platformy Nowaczyk uchylił się od jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy jest kandydatem PO na prezydenta Elbląga. O wyborach mówił jednak dużo.
       – Moim zadaniem jako nowego szefa Platformy w mieście jest poprowadzenie partii do zwycięstwa w jesiennych wyborach – zapowiedział. – Naszym głównym celem jest zwycięstwo w powiecie i w regionie oraz wprowadzenie do samorządów wszystkich szczebli jak najwięcej radnych. Chciałbym powtórzyć wynik ogólnopolski Platformy. Idziemy do wyborów samodzielnie, bo mamy taki potencjał, że możemy osiągnąć sukces samodzielnie.
       Nowaczyk mówił też o kryteriach, wedle których wybierani będą kandydaci platformy na radnych: – Ważne będą umiejętności i wiedza, po to kształcimy kandydatów w projekcie „Vademecum radnego”. Muszą to być osoby aktywne, którym się chce, oraz posiadające doświadczenie życiowe, mogące się poszczycić sukcesami w pracy czy nauce. Nie będziemy zamykać list przed sympatykami Platformy, członkowstwo w partii nie będzie jedynym wyznacznikiem.
       Zapowiedział też zmianę wizerunku polityków Platformy w mediach, profesjonalną kampanię wyborczą, zachęcająca do udziału w wyborach młodych ludzi, oraz nowe pomysły i inicjatywy.
       – Dotąd koncentrowaliśmy się na błędach pana prezydenta Henryka Słoniny, teraz będziemy wskazywać konkretne rozwiązania – mówił. – Uważamy, że Elbląg musi w końcu wypłynąć na szersze wody. Oznacza to, że po ostatnich latach ważnych i potrzebnych inwestycji w infrastrukturę oraz poprawę wyglądu miasta nadchodzi moment wypromowania Elbląga jako miejsca dla inwestora i turysty. Do naszego miasta muszą zacząć wpływać pieniądze od inwestorów i turystów, bo na razie najwięcej środków dla Elbląga pochodziło z pomocy unijnej. Platforma chce, by każdy elblążanin odczul, że miasto się rozwija. Konkretem jest to, czy w ostatnich latach mieszkańcy Elbląga zauważyli w mieście nowe firmy, nowych, dużych pracodawców i czy mieli okazję popracować w tych nowych firmach z lepsze pieniądze. W naszej kampanii będziemy mówili, jak przewartościować zarządzanie miastem, przebudować miejski budżet, uruchomić profesjonalną promocję Elbląga i postawić na rozwój miasta. Bez względu na to, co będą opowiadali w kampanii nasi rywale, dla nas priorytet jest od początku jeden: ludzie mają w Elblągu lepiej zarabiać i mieć możliwość pracować w nowych firmach ściągniętych do miasta. Trzeba w końcu pchnąć to miasto do przodu.
      
      
Piotr Derlukiewicz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • a co robili obecni radni platformy( nie przeszkoleni vademecum)?
 • Najważniejsze, że najbardziej leniwy działacz Po czyli Naguszewski został odstawiony na bocznicę.
 • tak, a zastąpiony został królikiem z kapelusza i złotoustym kaznodzieja oraz tancerzem bez granic. Qou vadis Elblagu?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  POrazka(2010-03-22)
 • Za chwilę padnie tu rekord komentarzy wpisywanych przez młodzieżówki PiS+PO oraz pracowników Urzędu Miasta. Zwykli mieszkańcy miasta jeżeli nigdy w życiu nie głosowali na komuną i z ludzkiej przyzwoitości tego nie zrobią także w tym roku wybiorą Nowaczyka na zasadzie "nowa twarz w polityce". I on zostanie Prezydentem Elbląga.
 • 3 komentarz jest świetny i odzwierciedla samą prawdę :)
 • Zamiast skamlec przeczytajcie dokladnie zapowiedzi pana Nowaczyka. Jesli tak ma to wygladac jak mowi - czyli promocja miasta i przyciaganie nowych inwestorow, to ja jestem po jego stronie. Kasa z Unii kiedys sie skonczy i co wtedy? Ano zostanie nam tylko sciaganie inwestorow z zewnatrz. I takiej wladzy w Elblagu potrzebujemy. Ktora wie o tym i bedzie to robic.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Wyborca(2010-03-22)
 • Nooooo to mamy kandydata gdzie elblązanin sie nie liczy. Wazana jest paria PO, władza, wprowadzenie jak najwięcej swoich ludzi czy do ratusza czy do rady miasta. Życie Elblazanina jest niewazne wazne sa stołki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wyborca(2010-03-22)
 • Człowiek jest młody, pełen zapału i. .. .. z drugiej strony skapcaniali ludzie z brakiem perspektyw i ochoty na cokolwiek! Nie mam recepty na tumiwisizm i brak chęci do roboty, ale może coś innego. .. bo i na bezrybiu rak rybą! Jakoś brak mi identyfikacji mieszkańców z miejsce i czasem. .. .. Czy tylko obsrane trawniki w koło drzwi wejściowych. .. . Ludzie, zamiast malkontenctwa może Nowaczyk. .. ?????
 • No to teraz i przekopią mierzeje i stworzą kiloej linową na zalewem. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  baju baju baj(2010-03-22)
 • Wyborco przez duże "W" jesteś zwyczajnym klakierem nie znającym ani tego "kandydata" ani realiów. Jeden z wielu bijących pianę dla dobra tego jednego, a on was wszystkich i tak wy. .. .a
 • I trzeba będzie zrobić podobny plebiscyt jak ten, który wyrzucił PiS z rządu w 2007 roku - na jesieni taki plebiscyt w Elblągi po to, żeby NIE DOPUŚCIĆ do prezydenckiej władzy W. Gintowta-Dziewałtowskiego!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  dałuj comune!(2010-03-22)
 • Na ostatnim zebraniu naszego koła mówiło się, że jak wygramy wybory do wytniemy wszystkich z Urzędu Miejskiego. To jak ma być, bo ja już czekam?
Reklama