UWAGA!

Nowe kamery na skrzyżowaniu

Od 6 listopada na skrzyżowaniu ulic Płk. Dąbka/Teatralnej/Królewieckiej i 12 Lutego zostały uruchomione nowe kamery monitoringu wizyjnego miasta.

Poza wymianą dwóch starych (działających nieprzerwanie od kilkunastu lat) kamer obrotowych do każdego z dwóch masztów zostały zainstalowane dodatkowo po trzy kamery stałopozycyjne. Wszystkie urządzenia są nowoczesnymi kamerami cyfrowymi IP wysokiej rozdzielczości. Koszt inwestycji wyniósł 68.816,66 zł.
       To nowo zmodernizowane skrzyżowanie jest największym i najbardziej skomplikowanym w Elblągu. Stąd też decyzja miasta o instalacji w tym miejscu nowych kamer. Łącznie w miejskim monitoringu działa obecnie 16 kamer analogowych oraz 13 kamer cyfrowych. Dodatkowo, w cyfrowy system monitoringu wizyjnego, włączonych jest 13 kamer z czterech elbląskich "Orlików" oraz 6 kamer z Gimnazjum nr 5 i 9. W najbliższym czasie do systemu dołączone zostaną kolejne kamery (7 szt.) na obiekcie sportowym przy ul. Mazurskiej i na kompleksie rekreacyjnym pomiędzy ulicami Żeromskiego i Mickiewicza.
      
Monika Borzdyńska, Rzecznik prasowy w Biurze Prezydenta Miasta
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Szanowny urzędzie miasta- kamery są, rozbudowa jest, a korki większe niż przed przebudową, ,,
  • wszystko zgodnie z planem. duże skrzyżowanie, czasem ktoś przejedzie na żółtym, czasem ktoś komuś mrugnie żeby jechał i poleci mandacik za "wymuszenie pierwszeństwa". Polska. ..
  • było syfiaście, jest syfiaście, grupa kobiet przechodząc przez dwuetapowe przejście dla pieszych zatrzymała się na wysepce znajdującej się między jezdniami, w tym czasie zgodnie ze światłami nadjechał tramwaj, nie mogąc wjechać na wysepkę pełną kobiet, zablokował całe skrzyżowanie. Hero.
  • Kiedyś monitowałam do UM o ten przejazd tramwaju na przejściu dla pieszych, to przyczepili tabliczkę "przejście dwuetapowe". A teraz przebudowa skrzyżowania i znów nikt nie pogłówkował, jak usunąć kolizję przejścia dla pieszych z tramwajem.
  • Hero, masz rację, też widziałem już nie raz taka sytuację.
Reklama