UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nowe kursy w OES

Ośrodek Edukacyjno-Szkoleniowy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Elblągu rozpoczyna piąty rok działalności - rok szkolny 2006/2007. W tegorocznej ofercie ośrodka znalazły się się m.in dwie nowości - kurs języka migowego i opiekunki dziecięcej.

OES powstał w 2002 r. i skupia osoby zainteresowane ożywieniem procesu dydaktycznego osób pracujących z dziećmi i młodzieżą. Do zadań ośrodka należy m.in. organizacja kursów, warsztatów szkoleniowych, treningów, seminariów, konferencji i innych zajęć. Z usług oferowanych przez ośrodek korzystają głównie nauczyciele, wychowawcy, pedagodzy, pracownicy socjalni, animatorzy kultury, ale też rodzice i studenci.
     - Gwarantujemy naszym odbiorcom wysoki poziom usług edukacyjnych. Współpracujemy bowiem z doświadczonymi specjalistami: wykładowcami wyższych uczelni, trenerami i terapeutami - informuje dyrektorka ośrodka Krystyna Niedbalska-Konarczak.
     Jednym z przykładów działalności OES jest Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli funkcjonujący od roku. - Jego celem jest dokształcanie i doskonalenie nauczycieli, badanie potrzeb i oczekiwań w zakresie rozwoju zawodowego nauczycieli, organizowanie doskonalenia zawodowego kadry zarządzającej i nauczycieli oraz wspieranie ich awansu zawodowego - wyjaśnia Krystyna Niedbalska-Konarczak.
     W tym roku szkolnym ośrodek proponuje ponad 80 szkoleń, kursów i warsztatów z zakresu nauczania, wychowania, patologii społecznej i profilaktyki, wspomagania rozwoju dzieci i młodzieży, logopedii, rozwoju kompetencji komunikacyjnych i diagnostycznych. Nowością są kursy języka migowego i opiekunki dziecięcej.
     Jak mówi koordynator OES Łukasz Dembiński, kurs języka migowego do tej pory spotkał się z dużym zainteresowaniem mieszkańców Elbląga: - Wprowadziliśmy go do naszej oferty w ramach realizowanego przez nas priorytetu zwiększania szans osób niepełnosprawnych w funkcjonowaniu w życiu społecznym. Kurs ten kierujemy między innymi do przedstawicieli urzędów, instytucji, osób, które spotykają się w swojej pracy z osobami posługującymi się językiem migowym.
     Podstawowy kurs języka migowego trwa 40 godzin.
     Dyrektor Niedbalska-Konarczak uruchomienie kursu opiekunki dziecięcej tłumaczy potrzebami rynku pracy: - Coraz więcej kobiet podejmuje się świadczenia opieki nad dzieckiem, a po odbyciu takiego kursu będą one do tego lepiej przygotowane - wyjaśnia. Podczas 30-godzinnego kursu kandydatki poznają m.in.: prawne podstawy świadczenia opieki nad dzieckiem, zasady pielęgnacji dziecka, psychologiczne podstawy opieki nad dzieckiem i organizację czasu wolnego. Zaświadczenia ukończenia tego kursu wydawane są również w języku angielskim, w związku z czym oferta ta skierowana jest również do kobiet, które planują pracować jako opiekunki dziecięce poza granicami Polski.
     Informacje o działalności OES można zaczerpnąć w biurze przy ul. 1 Maja 37 (wejście od podwórza) lub pod numerami telefonów: 055 233 82 10 lub 055 235 18 18.
     
OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama