UWAGA!

Nowe oblicze biblioteki przy Hetmańskiej

 
Elbląg, Z biblioteki wyniesiono już książki, powrócą tutaj w marcu
Z biblioteki wyniesiono już książki, powrócą tutaj w marcu (fot. Anna Dembińska)

Biblioteka przy ul. Hetmańskiej przechodzi gruntowny remont. - Chcielibyśmy, żeby wyglądała tak, jak nowa biblioteka na Zawadzie – zapewnia Jacek Nowiński, dyrektor Biblioteki Elbląskiej. Remont ma się zakończyć w marcu, może kosztować nawet sto tysięcy złotych.

Wszyscy, którzy dotychczas korzystali z biblioteki przy Hetmańskiej, mogą książki wypożyczać w głównej siedzibie Biblioteki Elbląskiej przy św. Ducha i Zamkowej. Na Hetmańską czytelnicy będą mogli wrócić w marcu, wtedy ma się zakończyć rozpoczęty niedawno remont.
       - Chcielibyśmy, żeby filia przy Hetmańskiej wyglądała po remoncie tak, jak nowa biblioteka na Zawadzie, a nawet lepiej. Będzie też dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych – mówi Jacek Nowiński, dyrektor Biblioteki Elbląskiej. - Do końca roku chcemy zakończyć prace związane z remontem podłogi, a od stycznia ruszyć z remontem toalet i modernizacją wnętrz.
       Całkowity koszt remontu może sięgnąć nawet stu tysięcy złotych. - Biblioteki w takich miastach jak Elbląg mogą finansować takie remonty jedynie z budżetu miasta lub własnych środków. Mamy oszczędności, które pozwoliły nam rozpocząć prace – dodaje Jacek Nowiński.
       Dyrektor zapewnia, że będzie się starać o środki na działalność zmodernizowanej biblioteki przy ul. Hetmańskiej z konkursów Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
      
dk, RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • A to pewnie pani Ola się cieszy.
 • Szkoda,ze nie raczono odpowiednio wcześniej powiadomić klientów. W piątek biblioteka czynna, nikt nic nie mówi, a w poniedzialek - remont . Czy takie decyzje- wartość 100 tys.zł- SZanowna dyrekcja podejmuje z soboty na niedzielę ??? A poza tym to super ! Czytelniczka
 • najpierw się stara o środki i planuje w szczegółach remont potem informuje się o planowanym zamknięciu obiektu czytelników z 14 dniowym wyprzedzeniem a potem zamyka - to wszystko jest w ustawie o bibliotekach - jak to możliwe, że dyrektor o tym nie wie jakiś niedouczony? ciekawe czy dyrektor poniesie odpowiedzialność prawną za próbę likwidacji fili na Hetmańskiej oraz traktowanie biblioteki jak prywatnego folwarku co na to urząd miasta?
 • Fajna biblioteka bardzo dobrze umiejscowiona i potrzebna wszystkim czytelnikom wielka szkoda, że zamknięta zostaje na tak długi czas. To jest prawie wieczność. Mam nadzieje, że ten czas remontu uda się skrócić
 • malkontenci możetak odrobina roadosci, że wreszcie biblioteka zostanie wyremontowana? czepiacie się pierdół jak zwykle :D wElblągu są też inne biblioteki w końcu- bez przesady !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  3
  1236987(2014-11-04)
 • To nie pozbywają się książek ?
 • Moi znajomi od dawna siedzą na chomiku bo do takich obleśnych przedpotopowych pomieszczeń to wstyd w ogóle wchodzić. A ten dyrektor starszy pan to chyba już od dwudziestu lat rządzi bo go pamiętam jak jeszcze chodziłem po lektury. Leśne dziadki nic nowego nie wniosą, co się dziwić że dopiero teraz remont i sensacja na cały Elbląg.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  3
  kwejkor(2014-11-04)
 • Co racja to racja - pani bibliotekarka mogła uprzedzić, a teraz z książkami trzeba zasuwać do innej biblioteki.
Reklama