UWAGA!

Nowe oblicze Ratusza

 
Elbląg, Stary Elbląg na zdjęciach w Ratuszu
Stary Elbląg na zdjęciach w Ratuszu (fot. WS)

Wielkoformatowe piękne zdjęcia dawnego Elbląga, nowe meble, oświetlenie, oprawa okien, zaaranżowane wszystkie pomieszczenia… Ratusz Staromiejski zmienił swoje oblicze.

Dziś (1 marca) zakończył się kolejny etap projektu unijnego „Odbudowa Ratusza Staromiejskiego w Elblągu: Wykonanie aranżacji wnętrz według projektu”.
       Każde piętro zyskało nową oprawę. Ściany zdobią zdjęcia udostępnione dzięki uprzejmości Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu oraz Archiwum Państwowego w Gdańsku. Ściany zostały pomalowane, położono wykładziny, zamontowano monitory LCD.
      
Urząd Miejski w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • cieszę się, że nasza władza ma "Wielkoformatowe piękne zdjęcia dawnego Elbląga, nowe meble, oświetlenie, oprawa okien, zaaranżowane wszystkie pomieszczenia". Pytanie tylko po co im to ? Aby sprawniej rządzić? Aby mieszkańcom żyło się lepiej ?
 • Notos ~ wchodzą tam też tacy, co kształtują wizerunek Naszego Miasta znacznie dalej. niż Ci się wydaje. .jeśli cokolwiek dla Ciebie znaczy wizerunek Twojego(?) Miasta O_o
 • i to w najbiedniejszym rejonie kraju
 • Jest to kolejny budynek utrzymywany z kasy miejskiej, czyli z naszych podatków. Aby go utrzymać rada miasta podniosła czynsze w mieszkaniach ZBK.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Jurek M(2013-03-02)
 • Na budynkach i mieszkaniach ZBK można jeszcze nieźle zarobić. To powinien być nasz hit turystyczny. Proponuję na terenie Elbląga stworzyć skansen miejski. W tym celu należy wytypować 100 budynków ZBK i udostępnić je do zwiedzania turystom, z UE. Mieszkańców udostępnionych turystom mieszkań możemy w ramach rekompensaty zwolnić z płacenia czynszów, pod warunkiem, że nie będą w nich nic zmieniali. Wkrótce zapełnią się elbląskie hotele i ruszy przemysł turystyczny. Powstanie mnóstwo miejsc pracy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Jurek M(2013-03-02)
 • w związku z tym co należy zrobić. .. NALEŻY W MIEŚCIE UMIEŚCIC NAPISY O KIERUNKU WYJAZDU CZY DOJAZDU Z ELBLĄGA NP. Z OKOLIC KARFURA DO BRANIEWA, ponieważ Rosjanie się gubią i pytają z samochodów jak wyjechać do Braniewa
 • DRogi JURKU M. Jestem odmiennego zdania. Bardzo dobrze że za moje podatki miasto tworzy coś trwałego i nowoczesnego co jest jednocześnie majatkiem miasta. Co do mieszkań w ZBK to tego tematu nie powinno sie poruszać bo było trzydziesci pare lat na to aby stworzyć odpowiedni model finansowania i modernizacji tych zasobów w oparciu o właściwą wysokość naliczanych czynszów. Niefrasobliwość wszystkich dotychczasowych władz nie tylko w Elblągu doprowadziła do ruiny zasoby mieszkaniowe gmin i miast. Władze miały spokój a mieszkańcy niskie czynsze.
 • Szkoda tylko, że te pieniądze na aranżacje wypłynęły z miasta, a można chyba było te zadania podzielić i złożyć tylko zapytania cenowe dla elbląskich firm, a nie robić przetargu na całość zadania. Tak robią Niemcy w swoich miastach, miasteczkach czy landach. Szkoda że się nie myśli jeszcze w Elblągu w tych kategoriach.
 • Z całą sympatią dla Ratusza i zdjęć przedwojennego Elbląga, ale obecna ekipa rządząca naszym miastem nie do końca rozumie, że nie polega to tylko na załatwianiu roboty znajomym i rodzinie, przecinaniu wstęg i realizacji za państwowe pieniadze bezmyslnych ekonomicznie pomysłów.
 • a królik udostępnia swój bardzo prywatny i bardzo drogi wychodek pospólstwu?
 • Wizerunek miasta kształtuja jego obywatele i poziom ich życia a nie wystrój ratusza !!!!!
 • poziom życia 'obywateli miasta' zależy PRZEDE WSZYSTKIM od. .obywateli miasta - władzia jedynie nie powinna za bardzo w tym przeszkadzać (ewent. wsłuchiwać się i działać w tym kierunku). .czasy zdobywania poparcia wyłącznie obiecywaniem rozdawnictwa-najgłośniej-krzyczącym skończyły się!. .mam nadzieję; )
Reklama