UWAGA!

Nowe pracownie komputerowe w elbląskich szkołach

 Elbląg, Nowe pracownie komputerowe w elbląskich szkołach
fot. nadesłana

Dzisiaj (15 listopada) w Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego oficjalnie otwarto pracownie komputerowe w ramach projektu "Wyposażenie pracowni komputerowych w elbląskich placówkach oświatowych...", którego celem jest poprawienie bazy dydaktycznej w elbląskich szkołach.

W październiku 2013 roku do sześciu szkół trafił sprzęt komputerowy o wartości ok. 1mln 600 tys. zł. Powstało łącznie siedem nowych pracowni komputerowych - dwie w Zespole Szkół Mechanicznych i po jednej w: Zespole Szkół Ogólnokształcących, Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2, IV LO, Centrum Kształcenia Praktycznego i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.
       - Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy brali udział w realizacji tego projektu. Jestem dumny, że te pracownie powstały. – mówił prezydent Elbląga Jerzy Wilk. - Realizacja przedsięwzięcia pozwala dostosować bazę szkolnictwa zawodowego do obowiązujących standardów, poszerzenie zakresu kształcenia oraz dostosowanie oferty szkoleniowej do potrzeb pracodawców, w szczególności z sektora z MŚP – dodał prezydent Jerzy Wilk.
       W ramach projektu został zakupiony sprzęt biurowy (biurka, krzesła, szafy), około 150 zestawów komputerowych, specjalistyczny sprzęt teleinformatyczny taki jak: routery, switche, zestawy do nauki budowy sieci bezprzewodowych, zestawy do nauki programowania sterowników PLC oraz przenośnik taśmowy wraz z robotem edukacyjnym sterowany za pomocą sterowników PLC. Oprócz urządzeń zostało także zakupione oprogramowanie: serwerowe, graficzne, DTP oraz inżynierskie CAD.
      
Monika Borzdyńska, Rzecznik prasowy w Biurze Prezydenta Miasta

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Dziękujemy za podziękowania, teraz czekamy na idącą za podziękowaniami gratyfikację finansową. Samą dumą nie nakarmimy rodzin, a bez nas Urząd nie zrealizowałby projektu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  1
  realizatorzpodległejplacówk(2013-11-15)
 • Pani rzecznik, proszę sprawdzić: do szkół trafił sprzęt za niecałe 1,4 mln - około 200 tysięcy złotych pochłonął Urząd Miasta na obsługę projektu itp.
 • Sprzęt jest wspaniałej jakości, krzesełka straciły kółka już po tygodniu, a klawiatury były wymieniane już po pierwszym uruchomieniu :)
 • oj tam, oj tam. Klawiatury były wymieniane jeszcze przed uruchomieniem, a krzesełek nie dało się zmontować. Ale darowanemu koniowi, prowadzonemu do rzeźni, w zęby się nie zagląda.
 • Pewnie, zawsze można będzie zareklamować tym bardziej że na BIPie widać że wygrała firma z Elbląga i tak nas uczciwie traktuje.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  abelard2(2013-11-17)
Reklama