UWAGA!

Nowe szkoły przy ul. Saperów

 
Elbląg, Nowe szkoły przy ul. Saperów
(fot. UM Elbląg)

W Elblągu od 1 września powstaną dwie nowe publiczne szkoły – podstawowa i gimnazjum prowadzone przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich.

13 sierpnia prezydent Elbląga wyraził zgodę na utworzenie obu szkół. Będą one funkcjonować w budynku przy ul Saperów 14 c. Stowarzyszenie na własny koszt przygotuje pomieszczenia, będzie partycypować w kosztach utrzymania obiektu oraz pokryje dotację na uczniów od września do grudnia 2013 roku. Obiekt po Zespole Szkół Handlowych stoi pusty od roku, a jego utrzymanie generuje zbędne koszty, obciążając budżet miasta.
       Stowarzyszenie zebrało w ubiegłym roku ok. 800 podpisów od mieszkańców Elbląga za utworzeniem takich szkół. Działalność obu placówek będzie poszerzeniem oferty edukacyjnej dla elblążan.
      
Urząd Miejski w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Wilk dostał rozkaz od PIS-u ratowania szkółki w Kępkach. Szkółki, której pozbył się burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego. Mamy prezydenta popychadłę, który zrealizuje każdą nawet najbardziej poronioną zachciankę PIS-u. Jakie potężne pieniądze miasto wyda na utrzymanie tej placówki. Dlaczego miasto ma dopłacać stowarzyszeniu? To są ogromne pieniądze, których miasto nie musiało wydawać. A podobno trzeba oszczędzać bo miasto ma długi. Może teraz pomnik Lecha Kaczyńskiego?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  4
  Kępki(2013-08-14)
 • Odnosząc się do komentarza poniżej. Dzięki temu posunięciu 10 nauczycieli z Elbląga a pracujących w szkole SPSK w Kępkach będzie miało dalej pracę. Miasto nie wyda ani złotówki na utrzymanie szkoły ponieważ całość jest finansowana ze środków SPSK i subwencji, które się należą. do końca 2013 roku SPSK będzie samo wykładało pieniądze na utrzymanie szkoły i wynagrodzenia pracowników więc UM nie dołoży ani złotówki. Jeżeli chodzi o dopłaty z miasta to ich nie ma. Są tylko subwencje, które są przypisane do każdego dziecka niezależnie w jakiej szkole ono jest pieniądze na wyszkolenie dziecka podążają za nim. Co do decyzji burmistrza NDG nie będę się wypowiadał ponieważ czas zweryfikuje dlaczego nie chciał przedłużyć umowy najmu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  5
  Nauczyciel1(2013-08-14)
 • Super trzeba kupić bitą śmietanę bo odbędzie się "chrzest pierwszoklasistów" a czarnuchy lubią być lizani po kolankach przez nastolatków obojga płci
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  4
  ProReforMant(2013-08-15)
 • Teraz wiadomo czemu pozbyto sie Handlowki
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  Czytelnik_MOBI_17046(2013-08-15)
 • Wilk kilkaset tysięcy złotych na szkołę dla kilkudziesięciu dzieci, które nie są z Elbląga. Elbląg nie ma żadnych korzyści z tej decyzji. Tylko Wilk Może zameldować wykonanie zadania prezesowi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  wolfff(2013-08-16)
 • Szkola w kepkach i tak byla beznadziejna....tzn dyr
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Czytelnik_MOBI_14856(2013-08-16)
Reklama