UWAGA!

Nowe targowisko świeci pustkami

 
Elbląg, Targowisko miejskie w Tolkmicku - nowe i puste
Targowisko miejskie w Tolkmicku - nowe i puste (fot. Anna Dembińska)

Cztery pawilony i kilkadziesiąt stoisk zadaszonych, a obok parking na co najmniej 80 aut. Dwa tygodnie temu w Tolkmicku otwarte zostało targowisko miejskie wybudowane dzięki wsparciu środków unijnych. Tylko nikt nie chce tu handlować.

- Zdajemy sobie sprawę z tego, że początek będzie ciężki – przyznaje Andrzej Lemanowicz, burmistrz Tolkmicka. - Część ludzi już się powoli przyzwyczaja, innych trzeba przekonać, bo wolą handlować przy drodze.
       Władze gminy chcą ustalić jedynie symboliczną opłatę targową, ale w lipcu można handlować bezpłatnie, bezpłatne są też miejsca parkingowe. - Aby pokazać to miejsce, przekonać, że warto tu przyjeżdżać i robić zakupy, wspólnie z kościołem, organizujemy Dni Jakubowe (25-27 lipca) – zapowiada burmistrz Lemanowicz.
       Na terenie targowiska są trzy budynki do sprzedaży artykułów spożywczych i jeden dla zarządcy lub administratora terenu. Tam znajdują się toalety zarówno dla sprzedających, jak i kupujących. Obok parking na co najmniej 80 aut. Całkowity koszt inwestycji to ponad 1 mln 800 tys. zł, z czego milion zł to środki unijne.

  Elbląg, Nowe targowisko świeci pustkami
(fot. Anna Dembińska)


       Targowisko jest czynne od poniedziałku do soboty w godz. 6-14.
       - Targowisko może stać się szansą dla lokalnych wytwórców, a także ożywić gospodarcze życie miasta i gminy. Swoje miejsce znajdą tu zapewne przedsiębiorcy, którzy do tej pory nie mogli handlować – mówi burmistrz Tolkmicka. - Jest to też szansa rynku zbytu dla niedużych gospodarstw, producentów produktów regionalnych i innych handlowców.
      

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • na siłe wydane pieniądze unijne. Wcześniej nie było targowiska i nagle jest, może to będzie kwestią czasu i ludzie się przyzwyczają
 • Ojej, dlaczego nie w Elblążkowie? Panie Wilk! Zapytaj pan burmistrza Tolkmicka, " Jak Oni to zrobili?"
 • Ale tam się można dostać tylko samochodem z Elbląga, a benzyna droga
 • I będzie miejsce do grilowania :)
 • Pustki są i bedą.Kolejne pieniądze wyrzucone w błoto przez burmistrza,to samo ze świetlicami też świecą pustkami
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  8
  Tolkmiczanin zrezygnowany(2014-07-16)
 • Bo to był projekt tylko dla małych miasteczek ironiczny mądralo
 • Orlik zamknięty, targowisko i nowe swietlice wiejskie puste. Ile w Tolkmicku przybyło miejsc pracy? A władza pcha sie na nowe pałace i kto na to pozwala? Kto wie ile miesięcznie zarabia burmistrz Tolkmicka i pozostali urzędnicy? Punkt widzenia ocenia sie z miejsca siedzenia, wiec władza jest zadowolona sama z siebie! Co trzeba zrobić by ludzie sie obudzili z letargu. .. .
 • Targowisko samo w sobie jest piękne, super pomysł. Szkoda tylko, że lady stoją puste. Może elbląscy albo handlowcy zapełnią wolne miejsca :-) :-)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  2
  franekkimonokoko(2014-07-16)
 • To w jakie dni warto tam przyjechac żeby cos fajnego, lokalnego kupić? ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  0
  jeśliwiesz(2014-07-16)
 • W normalnym świecie, przed rozpoczęciem tej inwestycji przeprowadzono by badania czy jest ona lokalnej społeczności potrzebna a następnie jakie będzie generować koszty utrzymanie i dopiero wówczas podjęto by decyzję wykonawczą. Dzięki unii i braku osobistej odpowiedzialności za publiczne pieniądze buduje się co włodarzowi do głowy przyjdzie zadłużając państwo i samorządy do granic możliwości. Mam nadzieję, że w Tolkmicku jest inaczej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17
  1
  sympatyktolkmicka(2014-07-16)
 • Warunki zostały stworzone reszta w rękach ludzi kreatywnych z pomysłem na maksymalne biznesowe wykorzystanie tego miejsca. Codzienny handel raczej się nie sprawdzi. Tolkmicko to mała i biedna miejscowość. Powinno to być miejsce cyklicznych targów, prezentacji wyrobów itd. Takie Stare Pole w Tolkmicku tylko o wiele częściej. Wykreować taki produkt to masa pracy i zabiegów. Polaczenie wysiłków gminy i biznesu. Ale to targowisko może być sukcesem. Czas pokaże. Czerwony
 • wiaty wykorzystać dla turystów, na organizację różnych imprez, koncertów a nie rynek. Miejscowość typowo turystyczna a o tym zapomiano!!!
Reklama