UWAGA!

Nowe ulice w Pasłęku

 
Elbląg, Nowe ulice w Pasłęku
fot. nadesłana

Starosta Maciej Romanowski, wicestarosta Zbigniew Lichuszewski wspólnie z burmistrzem Pasłęka Wiesławem Śniecikowskim i wicemarszałkiem województwa Mironem Syczem oraz zaproszonymi gośćmi dokonali 19 listopada symbolicznego otwarcia nowo wybudowanych ulic w Pasłęku.

W ramach zadania pn. „Budowa ulic: Długa, Wiosenna, Elbląska i Gen. Andersa w Pasłęku” wybudowano ulice o nawierzchni asfaltowej wraz z chodnikami, ciągi pieszo-jezdne, zjazdy i dojścia z kostki betonowej i kanalizację burzową oraz oświetlenie drogowe.
       Całkowity koszt zadania, wraz z infrastrukturą towarzyszącą, wyniósł 3.707.743,18 zł, w tym roboty budowlane 3.543.387,08 zł. Wartość dofinansowania z NPPDL wyniosła 1.771.693,00 zł, zaś pozostałe koszty budowy sfinansowano w partnerstwie Powiatu Elbląskiego z Gminą Pasłęk.
       Koszty budowy ulic powiatowych: Długiej, Wiosennej i Elbląskiej oraz gminnych: Gen. Andersa i Wiosennej zostały poniesione solidarnie przez Powiat Elbląski w kwocie 678.695,25 zł i Gminę Pasłęk w kwocie 1.257.354,93 zł. Gmina Pasłęk dodatkowo zrealizowała zadania własne tj. budowę kanalizacji deszczowej, oświetlenia drogowego oraz budowę dróg gminnych Gen. Andersa i odcinek ulicy Wiosennej.
      
Marek Murdzia, rzecznik prasowy starosty elbląskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama