UWAGA!

Nowoczesna z nowym szefem

Elbląg, Arkadiusz Chrościcki
Arkadiusz Chrościcki (fot. Facebook)

Arkadiusz Chrościcki został nowym szefem elbląskich struktur Nowoczesnej. 18 stycznia ma się odbyć wojewódzka konwencja wyborcza, na której zostaną wybrane nowe władze tej partii w regionie. Czy szeregi Nowoczesnej zasilą politycy z PO?

Nowy szef Nowoczesnej w Elblągu ma 43 lata, jest dyrektorem jednej ze prywatnych firm szkolących. Kandydował z listy Nowoczesnej w ostatnich wyborach parlamentarnych. Startując z ósmego miejsca, zdobył 196 głosów. Od niedawna Arkadiusz Chrościcki odpowiada za elbląskie struktury partii.
       - Jesteśmy obecnie przed Wojewódzką Konwencją Wyborczą, która odbędzie się 18 stycznia. Na szczeblu wojewódzkim ustaliliśmy, że do dnia wyborów zostanie przyjętych do partii Nowoczesna Ryszarda Petru ograniczona grupa członków według pewnej wspólnie przyjętej zasady: działacze z władz stowarzyszenia, którzy wnieśli pozytywny wkład w wybory parlamentarne – poinformował nas Arkadiusz Chrościcki. - Zależy nam na jakości, a nie ilości. Nie chcielibyśmy popełnić błędów innych partii. Tak więc na chwilę obecną w całym województwie jest to grupa 24 osób, z czego pięć osób jest z Elbląga. To nie znaczy, że Nowoczesna w Elblągu to tylko 5 osób. Na chwilę obecną jest nas łącznie 12 osób. Pozostała siódemka zostanie przyjęta niedługo po 18 stycznia zgodnie ze statutem partii. Jest oczywiście spora grupa sympatyków, którzy czasami przychodzą na nasze spotkania i deklarują chęć dalszej współpracy.
       Działacze Nowoczesnej chcą otworzyć jeszcze w styczniu w Elblągu biuro poselskie, prawdopodobnie Mirosława Pampucha, który zdobył mandat w okręgu olsztyńskim. Poseł 8 stycznia spotkał się w Elblągu z działaczami partii.

  Elbląg, Członkowie Nowoczesnej na spotkaniu z posłem Mirosławem Pampuchem
Członkowie Nowoczesnej na spotkaniu z posłem Mirosławem Pampuchem (fot. nadesłane)


       - Przygotowujemy się do tworzenia struktur, poszukujemy chętnych do współpracy. Na bieżąco śledzimy to, co dzieje się w naszym samorządzie, będziemy brać udział w komisjach i sesjach Rady Miejskiej – dodaje Arkadiusz Chrościcki.
       Nowoczesna ma ostatnio wysokie notowania w sondażach opinii publicznej. Z nieoficjalnych informacji wynika, że szeregi tej partii w Elblągu chce zasilić grupa działaczy Platformy Obywatelskiej. - Słyszałem o tym jedynie z mediów. Nikt się do nas nie zgłaszał. Uważam to za prowokację lub badanie gruntu – twierdzi Arkadiusz Chrościcki. - Trudno obecnie mi w tej chwili wypowiedzieć się jednoznacznie w tej kwestii. Chcielibyśmy przyjmować każdą wartościową osobę. Jednak jeśli chodzi o byłych działaczy PO, czy też innych partii, to taka decyzja będzie musiała zapaść ostatecznie na szczeblu centralnym i każdorazowo zarząd Nowoczesnej będzie musiał wyrazić na to zgodę po wpłynięciu wniosku zaopiniowanego przez minimum trzech członków na szczeblu lokalnym. Jestem przekonany, że w PO byli i są ludzie, którzy podobnie do Nowoczesnej widzą przyszłość Polski. Ewentualna procedura przyjmowania byłych członków PO, czy też innych partii będzie inna, niż w przypadku ludzi, którzy do tej pory nie zajmowali się czynnie polityką.
      

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Targowiczanie dążący do rozbioru Polski !
 • Czy to są uczciwi i porządni ludzie ? Czy " ojczyznę dojną racz dać nam Panie" ! Jakie maja osiągnięcia zawodowe ? Czy ponownie krętacze i łowcy stanowisk ! Nie znamy Waszych dotychczasowych dokonań ?
 • Kompromitacja!!! A w mailach struktury zapewniały tak cytuję : "". .. Po 18 stycznia rozpocznie się budowanie struktur regionalnych zarówno w okręgu olsztyńskim jak i elbląskim. Proszę zostawić do siebie kontakt (telefon, mail) i skontaktujemy się z Panem, pozdrawiam. .. " Kto tu kręci i jakie lody?!
 • spadajcie pachołkowie mamony albo lemingi nie kumate
 • kolejni by dorwać się do władzy i korzyści czerpać. Nowoczesna tzn jaka by być posłem i brać kredyty bez oprocentowania?? Jeździć samochodzie i nie płacic za paliwo zamiast taksówką lub pociągiem?? Albo znowu mieć tylu radnych ile jest a można by było ich zmniejszyć (odpowiednia ustawa) i można zmniejszyć jeśli Elbląg nie ma na inwestycje to nie kupuje się nowych samochodów tylko jeździ komunikacją lub taksówka Jak to nowoczesna nowoczesnia gadac by głupcy ich wybrali bo gadac wszystko można co tylko się cche
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  33
  12
  cudzy(2016-01-14)
 • Nowoczesna partia zdrajców
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  48
  15
  ghkiuy(2016-01-14)
 • przypuszczam ze do nastepnych wyborow parlamentarnych nie bezie juz PO, zostanie tylko nowoczesna nasiaknieta odpadami i szujami z PO. ciekawe czy znajda sie naiwniacy ktorzy beda na nich glosowac?
 • Do tego omnibusa kaznodziei cytuję ". .. czy też innych partii będzie inna, niż w przypadku ludzi, którzy do tej pory nie zajmowali się czynnie polityką. .. ." Czyli o kim myśli dzieciach do 18 roku życia i starców ubezwłasnowolnionych, którzy nie biorą udziału w głosowaniach podczas wyborów? Pójście z własną żoną do łóżka jest polityką -ja pitole kogo oni poustawiali? To już jest koniec choć jeszcze się nie zaczęło? A tylu błaznów twierdziło, że ma przełożenie na to na tam to i kicha jak zwykle!
 • platforma bis. .. .. ale do koryta sie pchają, ,, ,, ale tupet i brak honoru mają
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  37
  8
  swetru(2016-01-14)
 • Precz z banksterką "Nowoczesną" - wystarczy nam to: "Według raportu Global Financial Integrity, Polska jest w dwudziestce krajów najbardziej poszkodowanych przez zagraniczne korporacje. Znalazła się tam jako jedyne państwo Unii Europejskiej, a szacowane z tego tytułu straty sięgają stu miliardów złotych rocznie. Jak informuje „Polska The Times”, ta badająca nielegalne przepływy finansowe organizacja wskazuje, że ponad 80 proc. oszustw stanowi tzw. misinvoicing czyli umyślne popełnianie błędów w fakturowaniu, w celu transferu pieniędzy do innego kraju. Największe nielegalne transfery pieniędzy mają miejsce w Chinach, Rosji, Meksyku czy Indiach, a Polska znalazła się na tej liście jako jedyny kraj z Unii Europejskiej. Raport GFI potwierdza opinie na temat polskiego systemu podatkowego, opracowane wcześniej np. przez Komisję Europejską. Według ekspertyz zleconych przez tę instytucję, na skutek oszustw związanych z niepłaceniem podatków VAT, CIT oraz ceł, polski budżet traci rocznie nawet 100 mld zł. ". .. a jak "Nowoczesna" się zainstaluje, na pewno żadnej korporacji i bankowi w Polsce włos z głowy nie spadnie.
 • Do PolskiAnarchista, A czemóż to człowiek z tak niewątpliwie ogromnym potencjałem intelektualnym i zapewne ekonomicznym nie zasiada w ławach poselskich?? Przecież mógłby Pan dołączyć do tych co to mieli naprawiać i "naprawiają" Polskę. .Żal serce ściska, że tacy elokwentni ludzie marnują się w Elblągu.
 • zygam
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  3
  09876(2016-01-14)
Reklama