UWAGA!

Nowy „Bezpieczny Elbląg”

 Elbląg, Nowy „Bezpieczny Elbląg”
fot. AD

Komisja Bezpieczeństwa i Porządku przy Prezydencie Elbląga pracowała nad poprawkami i nowelizacją Programu Bezpieczny Elbląg. Będzie to zupełnie inny program, przeredagowany i dostosowany problemowo do zagrożeń naszych czasów – powiedziała po spotkaniu, które odbyło się 29 listopada, radna Maria Kosecka, przewodnicząca komisji.

Program zyskał nowy kształt. Określone zostały założenia programowe, cele i zadania. Wyodrębniono cele strategiczne, a także tematy, w ramach których pracować będzie Rada Programowa. Będzie to dokument, który odpowie na potrzeby mieszkańców Elbląga.
       - Wspólnie ze służbami mundurowymi i z przedstawicielami departamentów urzędu miejskiego przygotowaliśmy zapisy, które pozwolą nam przejść teraz do konkretnych zadań – dodaje Kosecka. - Powołany został także zespół ludzi, który będzie się regularnie spotykał i wypracowywał najlepsze rozwiązania dla poprawy szeroko pojętego bezpieczeństwa w mieście.
       Radą Programową kieruje Prezydent Elbląga, jego zastępcą jest Dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa, Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności. W skład rady wejdzie czternastu członków, będą to radni, dyrektorzy zainteresowanych departamentów, instytucji miejskich, komendanci policji, straży pożarnej, straży granicznej, straży miejskiej, rzecznik prasowy Prezydenta.
       Struktura organizacyjna, realizująca Program Bezpieczny Elbląg wygląda następująco: za całość odpowiedzialna jest Rada Programowa, w skład której wchodzą trzy komisje: Komisja ds. Edukacji dla Bezpieczeństwa, Komisja Rodziny i Spraw Społecznych, Komisja ds. Bezpiecznych Przestrzeni.
       - Najbliższe dwa tygodnie poświęcone będą na pracę w poszczególnych komisjach – dodaje Krzysztof Święcicki, dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa, Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności. - Każda z nich stworzy zakres prac, przedstawi zadania do realizacji i opisze cele, które zamierza zrealizować.
       - Popularyzacją prac „Bezpiecznego Elbląga” będzie zajmował się zespół medialny, który stworzą rzecznicy policji, straży pożarnej, straży granicznej i Biuro Prasowe Prezydenta Elbląga – mówi Anna Kleina, rzecznik Prezydenta. - Będziemy także zachęcać elblążan do uczestniczenia we wszystkich akcjach, projektach i działaniach, które odbywać się będą pod patronatem „Bezpiecznego Elbląga”. Mamy nadzieję, że przyniosą one realne korzyści mieszkańcom naszego miasta.
       Następne spotkanie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku przy Prezydencie Elbląga, zajmującej się Programem Bezpieczny Elbląg odbędzie się 19 grudnia.
      
Kamil Czyżak, biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • a przecież w statystykach policyjnych jest zawsze bezpiecznie to po co poprawiać BUHEHHEHEHEHEHEHEHE
  • bardzo dobrze, że nastąpią zmiany. czas leci, sa coraz nowsze zagrożenia (cyberprzestrzeń, social media, dopalacze) więc dobrze, że program zostanie odświeżony.
  • a kiedy będze most ?????-moje dzieci też powinni BEZPIECZNIE CHODZIC DO SZKOŁY!!!!DRUGI ROK PEŁNA IZOLACJA, REZERWAT, GETTO
  • Jeśli pani Kosecka zajmuje problematyką bezpieczeństwa to będzie jak jak w piosence Młynarskiego - co by tu jeszcze spieprzyc panowie.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    marBino(2011-12-01)
  • zauważyłem, że jak tylko pojawiają się nowe inicjatywy i coś się dzieje, coś ulega zmianie to uczestniczy w tym radna Kosecka. Brawo za inicjatywy i za aktywność. Widać że są radni którzy chcą coś zrobić i pracują poza sesjami.
  • dobrze się stało, że Bezpieczny Elbląg został "odnowiony". Najwyższa pora. Chwała Bogu, że Maria Kosecka z szacunku dla wyborców nie ogranicza się do robienia dobrej miny, nie umizguje się do mediów, ale rzetelnie pracuje na swoją gażę. A tak na marginesie: widać, że radnej Koseckiej wiele osób się czepia. Czyżby kompleksy się odezwały?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    TERAZJA(2011-12-01)
  • Mam nadzieję, na poprawę pracy straży miejskiej, panoszą się po mieście i szukają taniego łupu, z założenia mieli służyć mieszkańcom, a chodzą i zastraszają, w gruncie rzeczy za drobnostki karzą, a przed poważnymi wyzwaniami uciekają i proszą o pomoc policję. Zróbcie z nimi porządek to są lenie.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    zatroskany(2011-12-01)
  • Tutaj możesz szybko i łatwo zarobić. Poza tym to fajna zabawa!!!! GORĄCO POLECAM :))))) puzz.info.pl
  • sranie w banie, a gdzie na ulicach jest nasza straż miejska?
  • Wypowiedzcie wreszczie wojnę chuliganom. Nękają mieszkanców już od lat i mimo że ci zwrajcą się o pomoc, to policja nie jest w stanie im jej udzielić.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    kropla(2011-12-01)
  • 1.Czy ktoś pomierzył czasy interwencji od chwili zgłoszenia prośby o pomoc? 2.Jakie służby wzięto pod uwagę przy konstrukcji planu? Czy tylko te działające od 8 do 15? Bo żyjemy 24 godziny na dobę! 3.Zagrożenia powodują sprawcy różnych zdarzeń-czy nadal mogą liczyć na pobłażanie? 4.Jaka jest strategia pomocy ofiarom ? Czy tylko menelstwo ma pomoc? 5.Miejsca udzielania pomocy w Elblągu są wyjątkowo nieprzyjazne ludziom- patrz Komenda Miejska Policji, Straż Miejska, Szpitale z pomocą dorażną, Izby Przyjęć, Urząd Miejski, Urząd Pracy, Sąd, Prokuratura, . .. Urzędnik, Personel to car i boh, a ofiara to taki maleńki człowieczek, prawie śmieć! Jak wyglądają te pomieszczenia i jaki komfort ma pacjent, petent, pokrzywdzony. .. jak się czuje w stresie, w małej klitce wydzielonej jak gdyby z przymusu czy konieczności? 6.Pomoc udzielana przez ludzi znajdujących się najbliżej i tz pomoc przedmedyczna to nadal problem. Niestety wiedza ta traktowana jest nadal po macoszemu. 7.Kultura bycia w przestrzeni publicznej - jakie spostrzeżenia? 8.Po rozwaleniu szeregu instytucji i służb. .. czy pomyślano i mobilizacji rezerw ludzkich na wypadek klęsk, katastrof? Trudno liczyć na olsztyńskie służby, a jeżeli nawet to czas dojazdu. .. 9.Departament Komunikacji Społecznej. .. .normalnie śpi! 10.Bezpieczeństwo to także bezpieczeństwo energetyczne(media), epidemiologiczne, chemiczne, ciągłości komunikacji(radio, telewizja, informacja, rozgłaszanie), transportu, czy maszyn specjalistycznych.
  • istota sprawy to udział wszystkich we wspólnej sprawie
Reklama