UWAGA!

Nowy dyrektor szpitala

Mieczysław Sokołowski dwukrotnie rezygnował z pełnienia funkcji dyrektora szpitala miejskiego w Elblągu. Decyzja Zarządu Miasta była jednak odmowna, gdyż placówka boryka się z licznymi trudnościami. Ostatecznie 23 lipca Zarząd zdecydował o zajęciu fotela dyrektorskiego przez Jacka Artura Perlińskiego.

Sytuacja szpitala miejskiego w Elblągu nie rysuje się w różowych kolorach. Brakuje pieniędzy na zapewnienie poprawnego funkcjonowania placówki, jak również na wypłaty dla personelu medycznego.
     Dwa miesiące temu Mieczysław Sokołowski, dyrektor szpitala oddał się do dyspozycji Zarządu po trzykrotnym odrzuceniu proponowanych przez niego programów restrukturyzacyjnych placówki. Zarząd podjął wówczas decyzję o zleceniu opracowania kompleksowego programu naprawczego szpitala niezależnej firmie i nie przyjął dymisji dyrektorskiej.
     W sprawie trudnej sytuacji w szpitalu miejskim wypowiadał się również prezydent Henryk Słonina.
     - Władze miejskie starają się pomóc tej placówce, przecież potrzebnej elblążanom - wyjaśniał prezydent. - Prowadziliśmy rozmowy w Ministerstwie Zdrowia i z Regionalną Kasą Chorych. Jesteśmy zdania, że szpital powinien być utrzymany i dlatego w celu jego ratowania przygotowane są różne warianty rozwiązań.
     Mieczysław Sokołowski podjął jednak ostateczną decyzję i ponownie złożył rezygnację z pełnienia funkcji dyrektora.
     Tym razem Zarząd przychylił się do jego prośby, a Sokołowski zobowiązał się pełnić swoje obowiązki do czasu obsadzenia stanowiska.
     23 lipca stanowisko dyrektora szpitala miejskiego w Elblągu objął Jacek Artur Perliński.
     Nowy dyrektor ma 33 lata. Ukończył Liceum Ogólnokształcące w Moragu, a następnie Wydział Lekarski w Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi, po czym podyplomowe studium menadżerskie "Zarządzanie firmą medyczną" oraz kurs "Opieka paliatywna i hospicyjna". W br. otworzył przewód lekarski. W latach 1993 - 94 był asystentem w Szpitalu Klinicznym Instytutu Medycyny Lotniczej w Warszawie. Następnie przez trzy lata był lekarzem w jednostce wojskowej w Elblągu, a od 1997 r. pracował w 110 Szpitalu Wojskowym. Był również zatrudniony w dziale pomocy doraźnej Szpitala Wojewódzkiego i Poliklinice zarządu Służby Zdrowia MSWiA w Elblągu. Współorganizował Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Twoje Zdrowie" w naszym mieście, sprawując także funkcję jego dyrektora. Jest żonaty, ma dwoje dzieci.
     Podstawowym zadaniem Jacka Perlińskiego - nowego dyrektora szpitala miejskiego - jest opracowanie i konsekwentna realizacja programu naprawczego szpitala. Zarząd Miejski potwierdził bowiem wolę utrzymania placówki i gotowość pomocy w rozwiązywaniu trapiących ją problemów.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Najwyższa pora żeby nastąpiły zmiany w tym szpitalu. Rządzi tam stale ta sama paka ludzi.Dyrektor Sokołowski jest wspaniałym człowiekiem ale to za mało,by poradzić sobie z tymi starymi wronami, które go otaczały.Należy wymienić w administracji wszystkie ważne strategiczne stanowiska tak by nowy Dyrektor miał prawdziwe i wiarygodne informacje. Jak tego nie zrobi to tak samo polegnie.Nowej przełożonej szpitala życzę dużo sukcesu i uporu w działaniu, miłej współpracy z nowym Szefem.Dziś potrzeba innego spojrzenia na ohronę zdrowia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Drugi szary członek SLd(2001-07-25)
 • O ile znam p. Jacka Perlińskiego to otworzył on przewód doktorski a nie lekarski ( ukłon w stronę autora artykułu ) . Powodzenia i utrzymania się na powierzchni życzy kolega z drugiej strony ulicy ....
 • Przepraszamy za oczywiste przejęzyczenie. Chodziło z całą pewnością o przewód doktorski.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  redakcja(2001-07-26)
 • Jeste ciekawy czy dyrektor Sokolowski mial by odwage powiedziec ile zarabia bedac dyrektorem ? Czy zrobil cokolwiek pozytecznego dla tego szpitala w cia gu swego uzedowania ??? czy tylko narazil go na ogormne straty otrzymuja cogromna pencje..../
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zainteresowany(2001-07-26)
Reklama