UWAGA!

Nowy kierunek EUH-E

2004-09-13
15:41

Elbląska Uczelnia Humanistyczno - Ekonomiczna ogłasza nabór studentów na trzyletnie studia zawodowe na kierunku pedagogika, w nowej, poszukiwanej na rynku specjalności - edukacja informatyczna i medialna.

Jak wyjaśnia prof. dr hab. Mieczysław Plopa, dziekan Wydziału Pedagogiki EUH-E program studiów został opracowany w oparciu o standardy przygotowania nauczycieli w zakresie technologii informacyjnej i informatyki określone przez Radę ds. Edukacji Informatycznej i Medialnej.
     Dzięki programowi nauczania studenci nowej specjalności zdobywają specjalistyczną wiedzę z technologii informacyjnej obejmującej: budowę komputerów i sieci komputerowych, systemy operacyjne i języki programowania, bazy danych, edytory tekstu, podstawy grafiki komputerowej, fotografię cyfrową, prezentacje multimedialne, dydaktyczne podstawy kształcenia skomputeryzowanego, pedagogiczne aspekty zastosowań internetu, angielską terminologię komputerową, metodykę nauczania informatyki, bezpieczeństwo sieci i w pracy z komputerem, komputerowe wspomaganie zarządzania szkołą, kulturowe, społeczne i pedagogiczne konsekwencje rozwoju narzędzi informatycznych, język mediów, podstawy edukacji czytelniczej i medialnej, telewizje cyfrową i media w edukacji oraz szereg innych zagadnień. Absolwenci specjalności edukacja informatyczna i medialna uzyskają tytuł licencjata. Będą przygotowani do pracy w szkole podstawowej i gimnazjalnej jako: nauczyciele informatyki, szkolni koordynatorzy technologii informatycznej, tj. nauczyciele pełniący funkcje doradcy innych nauczycieli w zakresie jej stosowania w procesie kształcenia, nauczyciele ścieżki międzyprzedmiotowej - edukacja czytelnicza i medialna. Program studiów wyposaża również w kompetencje zawodowe niezbędne w pracy pedagoga w redakcjach oświatowych prasy, radia i TV.
     Chętni, którzy chcą rozpocząć naukę na kierunku pedagogika specjalność edukacja informatyczna i medialna, bądź uzyskać więcej informacji na temat studiów, mogą kontaktować się z Centrum Rekrutacji EUH-E, tel. 239-38-10.
     www.euh-e.edu.pl
     promocja@euh-e.edu.pl
     
-------------------- Tekst sponsorowany ----------------------

     
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama