UWAGA!

Nowy, ładny, poprawny

 
Elbląg, Nowy, ładny, poprawny

W poniedziałek (25 lipca) przed południem na Ratuszu Staromiejskim zawisł nowy herb Elbląga. Poprzedni nie był zgodny z uchwałą Rady Miejskiej.

Jak wyjaśnił nam Arkadiusz Kowalczyk, główny specjalista ds. wizerunku miasta, nowy herb jest zgodny z uchwałą Rady Miejskiej z 2009 roku.
       Taki herb, zgodnie z ustanowionym niedawno Systemem Identyfikacji Wizualnej, pojawi się także na wszystkich dokumentach i materiałach urzędowych – od pism obiegowych, poprzez wizytówki urzędników, po ulotki wychodzące z urzędu.
      
       Herb, który zdobił szczyt ratusza od chwili ukończenia jego budowy do dzisiejszego ranka, budził wiele kontrowersji. Pisaliśmy o tym w tekście „Herb Elbląga?”.
      
OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • a woda jeszcze stoi?
 • A ile nas-mieszkańców to kosztowało, tzn. ile kosztował niepoprawnie wykonany herb?
 • Jeszcze proszę wymienić autostradowe znaki przy wjazdach na Starówkę!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Łukasz23(2011-07-25)
 • Nie tylko herb na ratuszu jest zły. We wszystkich publikacjach UM jest niewłaściwy herb. Na konferencjach prasowych również jest zły herb. Obejrzyjcie sobie zdjęcia z wizyty prezydenta Gdańska, za plecami Adamowicza i Nowaczyka widać herb taki sam jak ten który zdjęli z ratusza.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  hhhhhhht(2011-07-25)
 • A może przy okazji udałoby się zsynchronizować zegar z zegarem na bramie targowej - jak zaczynają wybijać godziny to maja parosekundowe przesunięcia i kompletnie sie zagłuszaja
 • Nowy herb na ratuszu także jest niewłaściwy. Na czerwonym tle nie powinno być złotej kratki lecz zółta sieć rybacka. Urzędasy zamiast się kompromitować, to niech lepiej wejdą na wikipedię i obejrzą sobie jak wygląda prawdziwy herb Elbląga pl.wikipedia.org
 • Szkada że plastikowy taki, w tym miejscu doskonale pasował by herb ze zburzonego mostu drogowego, no i był by jednym z nielicznych zabytków na Starym Mieście.
 • Przed wojną to by zrobili piękny herb wykuty w kamieniu i przez następne kilkaset lat kolejne pokolenia podziwiały by pięknie wykonany herb. A współcześnie to wszystko robią takie kiczowate i skromne.
 • Herb-herbem, ale podstawowym pytaniem pozostaje kiedy Ratusz zostanie ukończony w całości? O ile wiem na jego terenie ma zostać posadowiony "tymczasowy" parking. Wszyscy wiemy, że prowizorki w naszym kraju są najtrwalsze. Takie szczątkowe budowy to już chyba" nowa świecka tradycja " na Starówce!Żenada Główny Kibicu Olimpii Elbląg!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wredny(2011-07-25)
 • Wikipedia po raz kolejny dowodzi, że nie jest zbyt obiektywnym źródłem informacji. Rada Miejska swoją uchwałą w 2009r. zmieniła trochę wizerunek herbu. Tak w skrócie, to zmieniła w ten sposób, że właśnie zamiast sieci jest taka siatka. Pozdrawiam :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bastek(2011-07-25)
 • niech mytych zabiera sie do roboty i poprawia - usuwa usterki!!!!! urzedasy macie dopilnowac a nie reka reke myje
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  MIESZCZANIN(2011-07-25)
 • rzygać się chce. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bob obserwator(2011-07-25)
Reklama