UWAGA!

Nowy most do naprawy

Nawierzchnia Mostu Dolnego wymaga remontu. Położona na moście kostka dębowa podczas upałów rozszczelniła się i popękała. Za remont miasto nie zapłaci, bo zostanie on zrealizowany w ramach gwarancji. Niewykluczone, że w przyszłości ratusz zdecyduje się na całkowitą wymianę wadliwej nawierzchni.

Popękana kostka, wybrzuszenia – nawierzchnia nowego Mostu Dolnego w ciągu ulicy Studziennej pozostawia wiele do życzenia. To efekt upałów i fizyki..., bo pod wpływem wysokich temperatur elementy stalowe nawierzchni mostu rozszerzają się, natomiast kostka traci wilgotność, kurczy się i pęka.
       - Można powiedzieć, że jest to błąd po stronie projektanta, który nie przewidział, że coś takiego może się wydarzyć – twierdzi Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.
       Nie tak dawno, bo w czerwcu, nawierzchnia Mostu Dolnego była poddana konserwacji. Wówczas kostka została spryskana specjalnym środkiem ochronnym. Teraz czeka ją nieplanowany remont. Na tym jednak może się nie skończyć, dlatego władze miasta rozważają różne scenariusze.
       Więcej na ten temat w materiale filmowym, który prezentujemy obok.
      
Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • za morde tego urzędasa który podpisał odbiór mostu! Jak nie sygnalizacja to ulice w mieście, idiotyczne oznakowanie z których śmieje się cała Polska, braki parkingów albo rozlatujące się mosty zaraz po oddaniu do użytku. Kto za to odpowiada ??? Do brania pieniędzy to pierwsi patałachy z UM.
 • O Boże w XXI wieku nadają obraz 640 na 360 :D. Wy tam to były czasy VHS dajcie hd przynajmniej. Bo juz o FullHD nie będę wspominał :D
 • ZARAZ CHWILECZKĘ. To nie jest efekt upałów i fizyki. To efekt najniższej klasy materiałów które nie są odporne na temperaturę. Jakoś w wielu krajach nawierzchnie wytrzymują wysokie temperatury (patrz niemieckie autostrady) a u nas wszystko się rozpływa wygina i rozpada. Polska to dziki kraj.
 • Masz 100% racji!!! Tego którego podpis widnieje na odbiorze technicznym zdegradować do zamiatacza ulic!!! KOMUNO WRÓC!!
 • TIRY powinny jechac i by tak nie było. Winny ten kto pozwolił na jazdę przez most aut. Ten kto odbierał od wykonawcy prace to chyba był niewidomy. Juz pisaliśmy o tym co jest z tą kostką ale wy to macie w d***e.
 • Nie polska to kraj głupków którzy piszą takie bzdury nie mając o tym pojęcia
 • a nie mówiłem. ..
 • To jestes osial bo nawierzchnia jest do wymiany na odcinku chodnika dls pieszych. I co to wina pieszych?Moze zakazesz im przechodzenia?to po co ten most wtedy?
 • to już było widoczne gołym okiem jak tylko oddawali most do użytku
 • Błąd architekta? To co to za architekt to projektował, że nie przewidział????? Jakiś tępak!!! Chyba prawo do wykonywania zawodu i dyplom to sobie na bazarku kupił. Postawcie go przy tym moście, chętnie przyjdę i kopnę do w d. .. .. za taki bubel!!!!!
 • Widać, że nie masz pojęcia o czym piszesz. Wraz ze wzrostem temperatury stal, z której wykonana jest konstrukcja mostu rozszerza się, a z kolei drewno wysychając kurczy się i deformuje. I choć byś kupił materiały za miliardy dolarów, to i tak efekt tzw rozszerzalności temperaturowej materiałów zrobi swoje. A tam gdzie wystąpiły największe naprężenia nie wytrzymał klej i kostka się odspoiła.
 • a[e wiocha ja pier. .. .
Reklama