UWAGA!

Nowy parking na Bażyńskiego

 Elbląg, Nowy parking uroczyście otworzyli wiceprezydent Elbląga Janusz Hajdukowski i Jan Wiśniewski
Nowy parking uroczyście otworzyli wiceprezydent Elbląga Janusz Hajdukowski i Jan Wiśniewski (fot. AD)

Mieszkańcy bloku przy ul. Bażyńskiego 11-19 wzięli sprawy w swoje ręce, napisali wniosek, który złożyli do Budżetu Obywatelskiego i doczekali się uporządkowania pobliskiego terenu. Przed blokiem powstało 10 miejsc postojowych, jest też nowy chodnik. Wartość inwestycji to 276 tys. zł.

Budżet Obywatelski - taka forma aktywizacji mieszkańców sprawdza się już w wielu polskich miastach, teraz także w Elblągu. Pomysł jest taki, że to właśnie mieszkańcy zgłaszają zadania do realizacji, a koszty pokrywają fundusze z miejskiej kasy. Pieniądze otrzymuje to zadanie, które otrzyma najwięcej głosów.
       Dzięki temu, że mieszkańcy wzięli swoje sprawy we własne ręce, na terenie miasta postały nowe place zabaw, miejsca parkingowe, ścieżki rowerowe, siłownie "pod chmurką" etc.
       Dziś (8 listopada) uroczyście otwarto parking przy ul. Bażyńskiego 11-19.
       - To dziewiąta zakończona inwestycja i mam nadzieję, że z roku na rok zainteresowanie Budżetem Obywatelskim będzie nabierało rozpędu. Ludzie zrozumieją, że mogą w ten sposób załatwić sprawy, które ich nurtują – mówił wiceprezydent Elbląga Janusz Hajdukowski. - Pomysłodawcy tego przedsięwzięcia, czyli panie Jadwiga Atraszkiewicz, Stanisława Barańska, Daniela Muller i pan Piotr Bancerz natrudzili się, by przekonać pozostałych mieszkańców, zbierali podpisy, ale patrząc dziś na ten teren widać, że ich wysiłek przyniósł dobry skutek.
       Przy bloku nr 11-19 powstało 10 miejsc postojowych o nawierzchni z klinkieru drogowego, wykonano drogę dojazdową z płyt betonowych ażurowych, plac gospodarczy z kostki betonowej, wyremontowano także chodnik z płyt betonowych, jest i teren zielony. Firma Eurovia, wykonawca prac budowlanych, zrealizowała inwestycję w krótkim czasie (od października do listopada). Mieszkańcy są zadowoleni z efektu.

 


       - Prace wykonane zostały dobrze i na czas, choć jest trochę niedociągnięć, ale z wykonawcą już ustalaliśmy poprawki – mówił Jan Wiśniewski, przedstawiciel wnioskodawców. - Ogólnie jesteśmy zadowoleni z wyniku, bo teraz jest czysto i ładnie. Będziemy tylko jeszcze wnioskować o ustawienie znaku informującego, że tu mogą wjeżdżać i parkować auta tylko mieszkańcy. Wcześniej było okropnie – dodał pan Jan. - Teren był okropnie rozjeżdżony, jedno wielkie bagno. Może miejsc parkingowych powinno być więcej, ale i tak nie jest źle – zaznaczył. - W tym bloku mieszka 75 rodzin, ale niektórzy mają garaże.
       - Zdecydowały warunki terenowe, nie możemy też zrobić samych parkingów bez zieleni, bo przecież państwo tu mieszkacie i będziecie na to patrzeć – stwierdził wiceprezydent Janusz Hajdukowski.
       Jak zapowiedzieli urzędnicy, do końca roku zakończone zostaną wszystkie inwestycje przewidziane w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2013.
      

A

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama