UWAGA!

Nowy sąd także w Iławie

 
Elbląg, Sąd Okręgowy w Elblągu będzie w najbliższych latach prowadzić dwie duże budowy nowych sądów
Sąd Okręgowy w Elblągu będzie w najbliższych latach prowadzić dwie duże budowy nowych sądów (fot. arch. WS)

Sąd Okręgowy w Elblągu będzie w najbliższych latach prowadzić dwie duże budowy nowych sądów. Najnowocześniejszy i najwyższy w Polsce obiekt powstanie w Elblągu, ale i Iława doczeka się nowego gmachu Temidy.

Więcej mówi się o 11-piętrowym gmachu sądu, który powstanie przy ul. Płk. Dąbka w Elblągu. Budowa budzi emocje wśród okolicznych mieszkańców, ale firma Skanska, która wygrała przetarg, przystąpiła już do pracy. Za cztery lata, a być może nawet szybciej w tym miejscu stanie najwyższy i najbardziej nowoczesny budynek sądu w Polsce. Całkowity koszt inwestycji szacuje się obecnie na ok. 65 mln zł, z czego prace budowlane pochłoną ok. 55 mln zł.
       Prawdopodobnie jeszcze w tym roku ruszy również budowa gmachu Sądu Rejonowego w Iławie.
       - To sąd, który w okręgu elbląskim ma najtrudniejszą sytuację lokalową. Ma bardzo duży niedobór powierzchni – mówi Agnieszka Nowińska, dyrektor Sądu Okręgowego w Elblągu. - W ub.r. zakończyły się prace nad dokumentacją projektowo-kosztorysową. Przetarg na wykonanie prac budowlanych wygrało Iławskie Przedsiębiorstwo Budowlane. Mam nadzieję, że jeszcze w tym roku przystąpi do pracy.
       - Do nowego obiektu, który będzie miał powierzchnię ok. 4700 m kw, będzie wyposażony w nowoczesne sale rozpraw, przeniesie się cały Sąd Rejonowy w Iławie – kontynuuje Agnieszka Nowińska. - Do pozostawionego budynku przeniesie się prokuratura, która również ma bardzo trudną sytuację.
       Nowy budynek Sądu Rejonowego w Iławie będzie 3 razy większy od dotychczasowej siedziby. Koszt budowy to 20 mln zł. Nowy gmach powinien być gotowy za 3 lata.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Mieszkańcy i miłośnicy sportu WILKOWI.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  4
  NIEKIBIC(2013-09-05)
 • skandal, w Iławie jest bardzo mało miejsca parkingowych, jak wybudują sąd to będzie ich jeszcze mniej i nie będzie gdzie zaparkować, jestem na nie,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  2
  starydziadek(2013-09-05)
 • Piękna jest Iława, większość skrzyżowań przerobiono na ronda, pomimo że latem ludzi jazda po mieście to wielka przyjemność, zawsze znalazłem BEZPŁATNE miejsce dla mojego autka, jak na razie parkomatowa zaraza jeszcze tam nie grasuje, przepiękny kryty basen taki ze zjeżdżalnią i w ogóle wzór dla innych jak pięknie można gospodarować przestrzenią miejską. Hero.
Reklama