UWAGA!

Nowy sprzęt w szpitalu wojewódzkim

 Elbląg, Nowy sprzęt w szpitalu wojewódzkim
fot. arch. portEl

Pacjenci oddziałów dermatologicznego i ortopedycznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu już wkrótce skorzystają z innowacyjnych, bezbolesnych metod oczyszczania ran. Zaś oddział urologiczny zyska laser, do małoinwazyjnej metody leczenia raka prostaty.

Zastosowany w aparaturze ultradźwiękowy system płukania ran pozwoli uniknąć zakażeń, a co za tym idzie drogich kuracji antybiotykowych. Sprzęt będzie kosztować około 150 tys. zł. Nowością będzie także małoinwazyjna metoda leczenia chorób prostaty. Oddział urologiczny zyska laser, dzięki któremu pacjenci będą mogli opuścić szpital tego samego dnia po zabiegu. Elbląska placówka wyłoży na ten cel 700 tys. zł.
       - Zapewniamy pacjentom z całego regionu specjalistyczne leczenie w wojewódzkich szpitalach w Elblągu i Olsztynie. Niezbędny do tego jest najnowocześniejszy sprzęt, stąd decyzja o zakupie lasera i aparatury czyszczącej rany - mówił Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Jacek Protas.
       Organem założycielskim szpitala w Elblągu jest Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Zarząd Województwa musiał zatem wydać zgodę na zakup sprzętu. Uchwała w tej sprawie została podjęta we wrześniu bieżącego roku. Teraz szpital realizuje procedury przetargowe.
      
Urząd Marszałkowski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • A co z gronkowcem?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Labuda(2010-09-17)
 • Prywatni pacjenci będą z tego korzystać!
 • W artykule jest zasadniczy błąd. "Aparat" nie zapobiega ropieniu ran, co jest poważnym powikłaniem pooperacyjnym i świadczy najczęściej o zakażeniu wewnątrzszpitalnym (wy nik m. in. braku przestrzegania odpowiednich zasad aseptyki, brudu w szpitalu, przepełnienia oddziałów itp. ). Aparat, pozwala leczyć zainfekowane, ropiejące rany metodą ich płukania. Nie zwalnia on jednak lekarza od stosowania w tych przypadkach antybiotykoterapii, badań bakteriologicznych, posiewów. Ograniczenie powikłań infekcyjnych ran uzyskać można kładąc nacisk na odpowiednie wyszkolenie chirurga by operował delikatnie, ze znajomością anatomii.
 • A gdzie w artykule jest napisane, z e aparat zapobiega ropieniu ran?????
 • ". .. pozwala uniknąć zakażeń". Zakażenie praktycznie równa się ropieniu, a płukania wymagają właśnie ropiejące rany, inne nawet zainfekowane ( z odczynem zapalnym do takiego płukania się nie kwalifikują)
Reklama