UWAGA!

Nowy-stary dyrektor Galerii EL

 
Elbląg, Jarosław Denisiuk będzie dyrektorem Galerii EL przez kolejne trzy lata
Jarosław Denisiuk będzie dyrektorem Galerii EL przez kolejne trzy lata (fot. arch. WS)

Druga kadencja Jarosława Denisiuka na fotelu dyrektora Galerii EL dobiega końca 6 lipca. O rozpisaniu ewentualnego konkursu od tygodni cisza, można było więc przypuszczać, że prezydent Elbląga nie przewiduje zmiany na tym stanowisku. Dziś już wiadomo, że Denisiuk pozostanie dyrektorem przez kolejne trzy lata.

- W związku z uzyskaną zgodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzaty Omilanowskiej, na ponowne powierzenie obowiązków dyrektora Centrum Sztuki Galeria El dotychczasowemu dyrektorowi, prezydent Elbląga Witold Wróblewski wręczył dziś powołanie na to stanowisko Jarosławowi Denisiukowi - informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta miasta. - Decyzja prezydenta poparta została pozytywnymi opiniami środowisk artystycznych. Bardzo dobrą współpracę z dotychczasowym dyrektorem podkreślało w swoim piśmie Stowarzyszenie Talent Art. Związek Polskich Artystów Plastyków Okręg Gdański zaznaczył w swojej opinii , że „…w Centrum Sztuki Galeria El pod zwierzchnictwem Pana Jarosława Denisiuka odbyło się szereg bardzo interesujących wydarzeń artystycznych goszczących znakomite osobowości twórcze”. Stowarzyszenie Klaster Biznesu Kultury „BizART” natomiast podkreślało nie tylko satysfakcjonującą współpracę i dobre zarządzanie placówką, ale również utrzymywane dobre kontakty z elbląskimi artystami - kończy rzeczniczka prezydenta Elbląga.
       Jarosław Denisiuk będzie dyrektorem Centrum Sztuki Galeria El do lipca 2018 roku.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • To przykra wiadomość! nie ma nic gorszego jak zajmowanie stanowisk przez zasiedzenie. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  23
  12
  Tempus.,Fugit(2015-07-03)
 • Brawo ! Jedyna słuszna decyzja !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  20
  elemeledutki(2015-07-03)
 • Czyli na wschodzie bez zmian - siła artystycznego rażenia Galerii nadal będzie rozciągać się od Gronowa Elbląskiego aż po Pasłęk, a w ogólnopolskich mediach usłyszymy o Elblągu ewentualnie przy okazji zdjęcia jakiejś wystawy z gołą piersią, chyba że dla świętego spokoju odpuścimy sobie w najbliższych latach wszystkie "kontrowersyjne" tematy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  21
  7
  DamienHirst(2015-07-03)
 • ttt do TEMPUS. Fugit-Gó. .widziałeś, G, ,jesz, to człowiek z powołania, nie z wyborów jak duda
 • Gratulacje dla pana Jarka!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  18
  winuszka(2015-07-03)
 • Jeżeli to lubi to dobrze bo ja ganiałem w dzieciństwie po ruinach tego zabytku i powiem szczerze - mnie tam nie ciągnie
 • Ciekawe czy jak Galeria juz padnie będzie można zrobić z tego burdel?
 • Gratuluje Jarku, Życzę dalszych sukcesów dla Ciebie, Twojej Galerii i promocji naszego miasta!!!
 • Jedyna wystawa na jakiej byłem w El, to ta z obrazami Z Beksińskiego, niestety to co galeria ma do zaoferowania nikogo poza wąską (bardzo wąską grupką osób) nikogo nie obchodzi. I nie ma się co obruszać na nasze plebejskie gusta, raczej uważniej pożytkować pieniądz publiczny, wszak to galeria jest dla publiczności, a nie odwrotnie. Sądzę jednak, że decydentów, ani zawiadujących galerią to nie rusza.
 • Najlepsze sa wywody i lanie wody w wykonaniu Denisiuka. .. jak gada to zapetla mysl tak ze on ja sam tylko rozumie. .. belkot dla sztuki lub sztuka dla belkotu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19
  5
  znajomy2(2015-07-04)
 • cyt. "Stowarzyszenie Związek Polskich Artystów Plastyków Okręg Gdański i Klaster Biznesu Kultury „BizART” wydały dobra opinię. " Pierwsze to leśne dziadki bez pojęcia, drugie znajomi. Szkoda, że Prezydent nie zapytał innych. Mógł też poprosić swoich pracowników o zebranie opinii nieoficjalnej. Dowiedziałby się, jakie nastroje panują. To jest porażka dla miasta. Dla Prezydenta również. Przekona się o tym z czasem.
 • Już za samą organizację Jazzblaga nalezy mu się kolejna kadencja
Reklama