UWAGA!

Nowy szpitalny parking długoterminowy

 
Elbląg, Nowy szpitalny parking długoterminowy
fot. nadesłana

Pacjenci, którzy chcieliby na dłuższy czas pozostawiać swoje auta na terenie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego, mogą od stycznia korzystać z tzw. parkingu długoterminowego. Nowe rozwiązanie jest przede wszystkim dużo tańsze od dotychczasowego.

Od nowego roku do cennika opłat za parkowanie pojazdów na terenie szpitala włączono II strefę parkowania (tzw. długoterminowa strefa parkingowa). Powstała ona z myślą o pacjentach, którzy muszą pozostać w szpitalu na dłużej, a chcieliby na ten czas pozostawić swoje samochody na szpitalnym parkingu. Strefa, oddzielona dodatkowymi szlabanami, usytuowana jest w głębi szpitala, na tyłach budynku kotłowni, na wysokości Laboratorium Bakteriologicznego (na terenie byłego Placu Węglowego). Parking jest ogrodzony i monitorowany. Może pomieścić ok. 45 samochodów.
       W II strefie opłata za parkowanie do 4 godzin pozostaje zgodna z cennikiem aktualnie obowiązującym na całym szpitalnym parkingu. Opłata powyżej 4 godzin (do 24 godzin) wynosi 10 zł. Za każdą następną rozpoczętą dobę parkujący zapłaci również tylko 10 zł (dla porównania taka opłata w innej strefie wynosi obecnie 35 zł).
       Kierowca, który chce skorzystać z parkingu długoterminowego, pobiera bilet przy wjeździe na teren szpitala. Bilet należy zeskanować na bramce wjazdowej do II strefy parkingowej. Przed opuszczeniem terenu szpitala należy bilet opłacić w parkomacie zlokalizowanym przy budynku Laboratorium Bakteriologicznego. Na opuszczenie terenu płatnych stref kierowca ma 10 minut od chwili opłacenia biletu. Nieopłacenie w tym czasie biletu uniemożliwi opuszczenie terenu płatnej strefy.
       Jednocześnie informujemy, że pozostałe warunki korzystania z płatnego parkingu na terenie szpitala (w I strefie parkowania) nie ulegają zmianie. Przypominamy także o możliwości skorzystania z bezpłatnego parkingu przez osoby niepełnosprawne posiadające stosowne uprawnienia.
      
      
Anna Kowalska, rzecznik prasowy WSZ w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • W du. .e z takim parkingiem. Ludzie przyjeżdżają na zabiegi które z przygotowaniem trwają nie raz kilka dni to jeszcze mają płacić ? Wypchać się. Jak na dłużej to stawiać auta na Królewieckiej przy koszarach i pokazać im Fucka.
 • A moim zdaniem to już drugi raz zostałem na tym parkingu przy szpitalu okradziony. Raz automat połknął kasę i nic, a następnym razem skasował mnie 8,70zł za 1,5 godziny a bramka i tak mnie nie puściła. Pan na bramce powiedział, że za automaty pobierające nie odpowiada i mam się skarżyć do Grudziądza a zapłacić mam jemu drugi raz 4,20 bo mnie nie wypuści. Skarga to następne wydatki napisz za 5 zł list polecony albo dzwoń na drogą infolinię. I tak ziarnko okradają mnie co drugi wjazd. Ciekaw jestem czy to tylko mój pech czy taka norma i sposób na zysk firmy prowadzącej. Proszę o uwagi pacjentów szpitala!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  0
  Okradziony(2016-01-25)
 • Zgadzam się w 100%. Miałem podobną sytuację raz, a drugi raz wjechałem zostawić tylko pacjenta i przy wyjeździe wyświetlił ze bilet został wykorzystany. Chyba firma chce odbić straty za dziki parking.
 • Pani w laczkach trzepie kasę jak złoto kosztem ludzi chorych to wstyd!!!!! to złodziejski kraj każdy ustala sobie wygodne prawo żeby sie bogacic a gdzie kasy fiskalne dla lekarzy ??? zdzieracie podatki tylko z ludzi biednych apotem zdiwienie że Unia zajmuje się Poską powinni was złodzieje rozliczyć
 • do Okradziony: a skad to zdziwienie? szpitalem zarzadza POslanka PO a parkingiem jej syn. zapomniales juz jak przez ostatnie 8 lat PO okradalo polakow?
 • Zgadzam się z Przedmówcami. Sam miałem nieprzyjemny przypadek jak przywiozłem chorą żonę na pogotowie. Lekarze przyjmowali w gabinetach od wejścia głównego zatem spod pogotowia chciałem dojechać do wejścia frontowego. Oczywiście spotkał koszmar bramek i pobranie dodatkowych kota na przejazdach. Było ciemno a stamtąd nie można było się wydostać. W końcu znalazł się ( po 1 godzinie ) ktoś z ochrony i doprowadził mnie do bramki. Już nigdy nie skorzystam z parkingu przy szpitalu. Nie rozumiem kto dokłada tam do interesu ? Jak tam rentowność przy zatrudnianiu tych ludzi i zakupach parkometrów, bramek etc. ????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  lukaszka1989(2016-01-26)
Reklama