UWAGA!

Nowy wiek w naszym kiosku

 Elbląg, W Elblągu mieściło się dotąd jedenaście redakcji prasowych, radiowych i telewizyjnych
W Elblągu mieściło się dotąd jedenaście redakcji prasowych, radiowych i telewizyjnych

Od 1 stycznia 2001 roku z lokalnego rynku prasowego zniknął tytuł „Gazeta w Elblągu”, lokalny dodatek do „Gazety Wyborczej”. Zmiany szykują się również w elbląskiej redakcji „Dziennika Bałtyckiego”.

„Gazeta w Elblągu” samodzielny dodatek do Gazety Wyborczej powstał w 1999 roku. Najczęściej ośmiostronnicowa Gazeta obejmowała swoim zasiegiem powiat elblaski i braniewski. Przez drugie półrocze 1999 roku ukazywała sie również w powiatach byłego woj. elblaskiego: kwidzyńskim, malborskim i nowodworskim.
     Od 1 stycznia 2001 roku zamiast „Gazety w Elblągu” elblążanie znajda w GW „Gazete Morska”, dodatek redagowany w Gdańsku. Elbląska redakcja GW będzie jednak istnieć. W „Gazecie Morskiej” mutowane sa dwie strony, pierwsza i druga, poświecone wydarzeniom lokalnym i redagowane przez elblaskich dziennikarzy.
     Zmiany szykuja sie równiez w elbląskiej redakcji „Dziennika Baltyckiego”, który jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, w lutym zamierza wycofać sie z naszego regionu.
AK

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Jest to cios poniżej pasa. Niech się cieszą wszyscy Ci, którzy chcieli do Pomorza, bo Pomorze przyszło do nas. Jeśli likwiduje się tytuły, to chyba czas się wszystkim zwijać z tego miasta...
 • Zgadzam sie calkowicie z ixem. Co się z tym miastem dzieje? Zostało nam chyba tylko poburzyć domy i zasadzić ogórki.
 • Tak naprawdę to w tym wszytkim najmniej ważny jest czytelnik. Klamka zapadła...zarządy postanowiły, że zdejmują tytuł z rynku i już! Chodzi tylko o kasę a nie o sentyment, czy też o to, czy redakcja robi dobrą gazetę czy złą. Jeśli tytuł się nie sprzedaje, nie ma z niego zysków...trudno, co robić. Większość polskich tytułów prasowych jest w rękach prywatnych i w dodatku nie polskich. A tutaj rządzi kasa...Takie czasy. P.S. Czy dziennikarzy Softelu stać tylko na informacje nieoficjalne? W przypadku Dziennika Bałtyckiego już wszystko wiadomo...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  czytelnik elbląskich gazet(2001-01-02)
 • Zabrali nam wszystko. Zabrali województwo,zabierają też gazety. A tak nawiasem mówiąc nie będę kupował Wyborczej bo co mi z tego że piszą co się dzieje w Gdańsku a Elbląg zostawiają na boku.
Reklama