UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

O bezpieczeństwie na drogach

 
Elbląg, O bezpieczeństwie na drogach
fot. nadesłana

Działania „Bezpieczna droga do szkoły” to nie tylko dzielnicowi przed szkołami i na ich terenie. W te działania są zaangażowani także policjanci z elbląskiej drogówki. W tym tygodniu policjanci w białych czapkach odwiedzali podstawówki na terenie Elbląga.

Byli miedzy innymi w Szkole Podstawowej nr 16 przy ulicy Sadowej. Głównym celem akcji jest edukacja komunikacyjna dzieci oraz kształtowanie nawyków właściwego zachowania się na drodze, w tym przede wszystkim używania przez nich elementów odblaskowych. Jedna z elblaskich firm, jak co roku, przekazała policjantom odblaskowe światełka. W tym roku do pierwszoklasistów na terenie Elbląga trafi ich 1400. Również uczniowie odwiedzonej szkoły mogą przez to czuć się bezpieczniej. Dzięki nim kierowca widzi pieszego czy rowerzystę z odległości nawet 150 metrów, osobę bez odblasków dostrzega natomiast z odległości około 30 metrów. Warto, więc używać odblasków pamiętając, że pieszy, rowerzysta, czy motorowerzysta w starciu z samochodem, zawsze jest na straconej pozycji, a dzięki odblaskom jest widoczny, a przez to bezpieczniejszy na drodze. Równolegle z drogówką w akcje włączyli się policjanci prewencji kryminalnej. Będą także obecni w okolicach szkół podczas długich przerw, aby zapobiegać wagarom i demoralizacji. Przez cały rok będą również edukować młodzież i rodziców i mówić o odpowiedzialności prawnej nieletnich. Ponadto funkcjonariusze ruchu drogowego prowadzą kontrole pojazdów przewożących dzieci i młodzież do szkół (stan trzeźwości kierującego i opiekunów dzieci, stan techniczny, wyposażenie i oznakowanie pojazdu).
      
Jakub Sawicki, KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama