UWAGA!

O czystość języka

Elbląg postanowił przyłączyć się do walki o to, by na ulicach coraz rzadziej słychać było bardzo popularne niestety słowa zaczynające się na k... czy p...

- Wszyscy mamy już dość przekleństw i wulgaryzmów, będziemy walczyć z osobami, które ich używają - tak o nowej akcji mówi rzecznik elbląskiej policji, Alina Zając.
     Walka z wulgaryzmami, która dotąd raczej nie była domeną policji, to pomysł urzędującego od ubiegłego tygodnia nowego komendanta. Jak mówi jego rzeczniczka, akcja to także odpowiedź na społecznie oczekiwanie, aby w tej dziedzinie nastąpiła wyraźna poprawa.
     - Kodeks wykroczeń mówi wyraźnie: kto w miejscu publicznym umieszcza nieprzyzwoite ogłoszenia, napisy, rysunki lub używa słów nieprzyzwoitych, podlega karze ograniczenia wolności, grzywnie do 150 złotych albo naganie - wylicza rzeczniczka. - Osoby, które będą się posługiwać takimi słowami, muszą się liczyć z tym, że poniosą konsekwencje karne czyli otrzymają mandat lub wniosek do sądu grodzkiego.
     Są już pierwsze efekty działań policjantów - przed sądem stanie czwórka młodych mężczyzn, którzy głośno i w niewybredny sposób wyrażali swoje myśli w parku Dolinka.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Normalnie BIG LOL!
 • Jest to bardzo ciekawy pomysl...Ale moze najpierw policja zajmie sie kradziezami itp ktore coraz czesciej zdarzaja sie niestety w Elblagu?
 • Pan prezydent przy okazji konferencji z dziennikarzami powiedział brzydkie słowo kiedy mówiło pomalowaniu mostu przy trasie europ. - to ile dostanie kary ?
 • I oczywiście policja będzie wieczorami latać za panami i paniami spod znaku l l l i upominać ich ? To dopiero bedzie pocieszny obrazek.
 • A czy brzydkie słowa z kropkami w środku pisane w portEL też??
 • Często uszy mi puchną, gdy idę ulicą! Mam nadzieję że policji nie braknie determinacji.
 • Mi zaje$@$li nowe kołapki z samochodu. Dobrze ze nie bylo policji rano jak to zobaczylem, bo bym sie do konca zycia nie wyplacil. A jeszcze wieksza, ze nie dorwali tych młotków co mi je buchneli.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  frustrat(2004-08-17)
 • Poprostu nowy komendant che sie przypodobać, nie ma szans an realizację takiego przepisu gdy pieszy patrol można spotkać raz na 2 tygodnie. A nawet gdyby, jak bedzie szło 4 lub więcej wyrostków to te nasze policyjanty będa udawały ze niczego nie słyszeli.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Tomlsv;;;(2004-08-18)
 • hahahahahaa..... normalnieeee... buahahahahhaha...... nie wyrobie.... .ehehehehe.... cos jak w komedi Bareji.... buhahahahahahahaha
 • a kiedy zaczna chodzic z pania higienistka i zaczna sprawdzac czystosc uszu i paznokci ??? buhahahahahahahahahahaha
 • Oczywiście, że dla policji są ważniejsze sprawy niż wulgaryzmy na ulicy. Ale pójdźmy z tematem od górnolotnych rozważań....ukochanie ojczyzny, swego miasta czy osiedla. To nie tylko "walka" o lepszy byt naszego życia, walka z bezrobociem, ale również, a może przede wszystkim dbałość o kulturę tego życia,a więc czystość języka, czystość naszych ulic, czystość i szczerość naszych uczuć, etc.etc. To co wymieniłem nic nie kosztuje - żadne pieniądze z budżetu miejskiego nie muszą być do tego angażowane. Wystarczy nasza dobra wola, silna wola bycia lepszym,a w kwestii językowej wola posługiwania się poprawnym, pięknym polskim językiem, a tym samym możliwość m.innymi piękniejszego wyrażania swoich uczuć. / Często zastanawiam się jak wyraża swoje uczucie miłości do dziewczyny chłopak, który każde prawie zdanie zaczyna od wyrazu k....wa.((( Przepraszam za ten wtręt, ale tak przecież teraz mówi spora część ludzi młodych i bardzo młodych/. Czy do tego angażować policję? Trochę to śmieszne, ale kto na ulicy zwróci uwagę młodym zwyrodnialcom, którzy ekshibicjonistycznie klną na wszystko nie mając ku temu powodów....?....? Można dalej snuć rozważania i wtedy być może zajdziemy do znaku zapytania - a gdzie rodzina, szkoła, kościół ....może więc niech policja spróbuje, nie mam nic naprzeciw. Tyle ma do powiedzenia...:-)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  egzegeta(2004-08-18)
 • Niech lepiej wezmą się za dilerów i to tych z górnej półki a nie ciągle tylko płotki wyłapują a łyse pały tylko śmieją się im w twarz
Reklama