UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

O emocjach w „Świerszczykowym Ogródku”

 
Elbląg, O emocjach w „Świerszczykowym Ogródku”

W najbliższą sobotę 19 listopada o godz. 10 zapraszamy dzieci w wieku 5-6 lat wraz z opiekunami do Działu Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej Biblioteki Elbląskiej na spotkanie z pedagog Agnieszką Gzellą. Sobotnie zajęcia koncentrować się będą wokół dziecięcych emocji.

Charakterystyka dziecięcych emocji:
       Emocje dzieci są intensywne. Dzieci bardzo silnie reagują zarówno na błahe wydarzenia jak i poważne sytuacje.
       Emocje pojawiają się często. Dzieci manifestują swoje uczucia z dużą częstotliwością. W miarę dorastania uczą się przystosowania do sytuacji wyzwalających emocje, gdyż przekonują się, że wybuchy emocji często sprowadzają naganę lub karę.
       Emocje mają charakter przejściowy - dziecko szybko przechodzi od śmiechu do łez, od złości do uśmiechu.
       Emocje ukazują indywidualność dziecka.
       Uczucia uzewnętrzniają się w zachowaniu. Dzieci nie zawsze ujawniają bezpośrednio swoje reakcje emocjonalne. Mogą je wyrażać pośrednio w postaci niepokoju, marzeń sennych, krzyku, trudności w wymowie oraz takich przejawów nerwowości jak ogryzanie paznokci i ssanie kciuka.
      
       Uczestników zajęć prosi się o zabranie obuwia zmiennego.
       Udział w zajęciach jest bezpłatny.
       Zainteresowanych prosimy o kontakt:
       Dział Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej
       ul. św. Ducha 3-7, tel.: (55) 611 31 69
      
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama