UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

O losach Rzeczpospolitej

2008-11-25
Aktualizowany 2008-11-26 22:15
Elbląg, O losach Rzeczpospolitej

W czwartek 27 listopada o godz. 13 w centrum kultury Światowid odbędzie się kolejne Forum Debaty Publicznej, tym razem pod hasłem „Polska od niepodległości do komunizmu”. Gośćmi spotkania będą Marian Dmowski ze Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, ks. Dr Andrzej Kilanowski - wykładowca Szkoły Wyższej im. Bogdana Jańskiego w Elblągu oraz przedstawiciel Towarzystwa Społeczno - Kulturalnego Żydów w Polsce.

Przypomnijmy, że podczas Forum Debaty Publicznej spotykają się elblążanie, którzy nie są obojętni na sprawy dotyczące nas wszystkich. Gośćmi spotkań, z którymi prowadzone są dyskusje są osoby publiczne - politycy, naukowcy, liderzy organizacji.
     - Wysoka frekwencja i obecność szeregu osób reprezentujących różne organizacje czy instytucje potwierdza tylko sens i celowość organizowanych przez nas spotkań – mówi Monika Stando ze Światowida. - Istotne przy tym jest to, iż elblążanie podczas takiej debaty mają okazję zadawać trapiące ich pytania ekspertom z danej dziedziny.
     Tym razem Światowid wspólnie ze stowarzyszeniem Młodzi Demokraci organizują spotkanie z okazji 90. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz światowego dnia walki z faszyzmem i antysemityzmem.
     - Powstanie listopadowe i styczniowe, postawa Polaków pod zaborami, odzyskanie niepodległości, stosunek Polaków do mniejszości narodowych, wojna polsko - bolszewicka, holocaust, faszyzm, tożsamość narodowa, tolerancja to tematy, które będą poruszane będą podczas czwartkowej debaty – zapowiada Monika Stando.
     Spotkanie poprowadzi Oliwier Daniel Pietrzykowski ze stowarzyszenia Młodzi Demokraci.
     Debata zaplanowana jest na godz. 13 w sali kameralnej Światowida. Spotkanie ma charakter otwarty; wstęp jest wolny.
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Chyba nie pójdę bo sie dowiem ze polacy to najwieksze kanalie europy i antysemić. .a oni tak walczyli o wolna polskę. .. .To jest tak. .. .Niemcy są cacy Hitler to poprostu mały wypadek w Historii, Francuzi sa bochaterami bo walczyli u boku aliantów o wolna europę. .. dzieki anglikom mówimy po polsku. .. a wpadliśmy w komuniz dlatego ze wystopiliśm zbrojnie przeciwko obytwatelom ZSRR i musieliśmy zapłacić reparacje wojenne. .a wogóle to powinniś przeprości za obozy koncetracyjne i za to ze cały świat musial walczyć za biednych polaków którzy nic nie robili poza mordowaniem i prześladowaniem narodu wybranego. .Ludzie ja chce w końcu sie dowiedzieć dlaczego od 19 lat nie słysze w telewizji ze gineli polacy ze zgineło nas tyle a tyle ze nasz namniejsza organizacja partyzancka była wieksza jak armia wolnych francuzów którzy potem tak latwo nas sprzedali ruskom i dzielili świat jako zwycięscy. .. dlaczego my zawsze musimy kogoś przepraszac. Dlaczego nie tupniemy noga i nie powiemy dajcie nam spokój. Dlaczego nam nie mozna kogos ocenić ale innym wolno. .. .. przelaliśmy tyle krwi za wolnośc innych ze mamy takie prawo
 • Światowy Dzień walki z faszyzmem i antysemityzmem? Boże. .. A co to za dziwoląg?
 • Poszedłbym, ale ta nazwa Młodzi Demokraci, dobija mnie-a chetnie skorzystałbym
 • Czy Pan Marian Dmowski jest może potomkiem Największego Polaka XX wieku Romana?
 • W Czwartek większość ludzi pracuje o godz 13.
 • bo to pewnie dla szkół inicjatywa
 • Przede wszystkim jest to inicjatywa dla szkół z tego co wiem
 • taaa, z pewnością licealiści "nie są obojętni na sprawy dotyczące nas wszystkich" i już widzę zadają "trapiące ich pytania". ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  sensor(2008-11-27)
 • Młodi działacze Platformy Obywatelskiej probują uchodzić za intelektualistów. Mają jeden problem: nie są inteligentni i niestety nie są już młodzi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  pół inteligent(2008-11-27)
Reklama