UWAGA!

O paradoksie, programie doskonałym i przekopie

  Elbląg, - Ebląg to miasto paradoksu - mówił Jarosław Kaczyński
- Ebląg to miasto paradoksu - mówił Jarosław Kaczyński (fot. WS)

Macie przed sobą decyzję niezwykle ważną. Jedną już podjęliście – to była ta mówiąca „nie” złej, aroganckiej władzy. Teraz trzeba podjąć decyzję na „tak” czyli powołać władze rzeczywiście nowe – mówił Jarosław Kaczyński do zebranych nad rzeką Elbląg mieszkańców miasta. Spotkanie to było jednym z punktów dzisiejszej (20 czerwca) wizyty prezesa.

 Tuż po spotkaniach z dziennikarzami prezes Prawa i Sprawiedliwości oraz były premier udał się z wizytą do rodziców Zbyszka Godlewskiego, a następnie spotkał się z mieszkańcami nad rzeką Elbląg. Jednakże zanim na mównicy pojawił się Jarosław Kaczyński pierwszy do zgromadzonych przemówił Jerzy Wilk, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Elbląga.
       – Elblążanie mogą być z siebie dumni. Od dwóch miesięcy o Elblągu mówi cała Polska, to elblążanie w referendum, 14 kwietnia odwołali te nieudolne władze Platformy Obywatelskiej. Teraz mamy szanse zrobić drugi krok – wybrać nowe władze miasta Elbląga, które nie będą aroganckie, będą rozwijały nasze miasto – mówił Jerzy Wilk. – Taki program dla Elbląga ma Prawo i Sprawiedliwość oraz zamierza, dzięki pomocy oraz wsparciu klubu parlamentarnego i prezesa Jarosława Kaczyńskiego, stworzyć doskonały program dla Elbląga, taki w którym znajdą się nowe miejsca pracy oraz inwestycje, zmniejszone zostaną czynsze oraz ceny biletów komunikacji miejskiej, zlikwidowana zostanie Straż Miejska. Mamy doskonały program dla Elbląga, a najważniejszą rzeczą w nim zawartą jest przesmyk żeglugowy przez Mierzeję Wiślaną. To nieprawda, że musimy pytać Rosjan o zgodę, jesteśmy krajem suwerennym i możemy robić to, co chcemy. Dzięki temu przesmykowi możemy tutaj stworzyć czwarty port Rzeczypospolitej. Elbląg może wrócić do tradycji hanzeatyckiej i tworzyć miejsca pracy dla elblążan.
       Później do zebranych mieszkańców zwrócił się były premier.
       – Macie przed sobą decyzję niezwykle ważną. Jedną już podjęliście – to była ta mówiąca „nie” złej, aroganckiej władzy. Teraz trzeba podjąć decyzję na „tak” czyli powołać władze rzeczywiście nowe. To znaczy, żeby było tak, aby nie zmieniły się nazwiska, a istota rzeczy, charakter władzy. Aby zaczęli rządzić ludzie, którzy uważają, że władza jest narzędziem działania dla dobra publicznego, a nie narzędziem załatwiania własnych interesów lub interesów wąskiej grupy, a ośmielę się stwierdzić, że tacy ludzie tutaj rządzili – wyjaśniał Jarosław Kaczyński. – Elbląg to miasto paradoksu. Od dwudziestu kilku lat przeżywa trudny czas, wysokie bezrobocie, upadające zakłady pracy, a jednocześnie jest to miasto wielkiej szansy. To poważna sprawa, to nie jest tak, że chodzi o słowa, o zapowiedzi. Kiedy byliśmy u władzy to sprawę przekopu Mierzei oraz portu w Elblągu już załatwialiśmy. Były pieniądze, była określona cena całego przedsięwzięcia, można to było podjąć. To miasto i ten region może być inny, nieporównanie lepszy, zamożniejszy, z dużo mniejszą ilością bezrobotnych, może ich nie być w ogóle. To może być jedno z tych miejsc, które się bardzo szybko rozwijają, trzeba tylko się zdecydować i przestać liczyć z interesami innych, a realizować twardo polskie interesy.
       Prezes Kaczyński podpisał również list intencyjny w sprawie elbląskiego portu oraz stworzenia kanału przez Mierzeję Wiślaną. Wywołana została także kwestia przynależności miasta do województwa warmińsko- mazurskiego.

  Elbląg, Jarosław Kaczyński podczas spotkania z mieszkańcami
Jarosław Kaczyński podczas spotkania z mieszkańcami (fot. WS)


       – Dziś jesteście Państwo w województwie warmińsko- mazurskim. Bardzo duża część elblążan czuje się związana z Pomorzem i tak realnie jest, to miasto związane jest z województwem pomorskim. Na najbliższym kongresie Prawa i Sprawiedliwości będziemy podnosili sprawę demokracji bezpośredniej, będziemy szli w tym kierunku i jeżeli w kolejnym referendum obywatele tego miasta zadecydują, że chcą być w innym województwie- zostanie to zrealizowane – deklarował na koniec Jarosław Kaczyński.
       W zbliżających się niedzielnych wyborach samorządowych o stanowisko prezydenta ubiegać się będzie dziesięciu kandydatów, a o miejsce w radzie miasta powalczy 500 osób. 

mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • malo zdjec :(
 • Za to tu macie bohatera, kandydata. Jerzy Wcisła, Okręg nr 3,kandyduje. .. 24 czerwca, a więc w. .. poniedziałek. Kto go POprze w ponieziałek i wybierze do czego?Zaznaczam, ze to nie żart. Taką ulotkę wyborczą dostali moi sąsiedzi i ja, w Okręgu nr 3,a więc ludzie z ulic:Chopina, Kopernika, Traugutta, Moniuszki. Panie Wcisła to kiedy sa te wybory?:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  23
  1
  /Alojzy/(2013-06-20)
 • Tylko Jerzy Wilk gwarantuje temu miastu dobrobyt i rozwój dlatego nie wiem jeszcze nad czym się zastanawiamy, w niedzielnych wyborach jednogłośnie zdecydujmy się na Jerzego Wilka!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17
  24
  Michu1234(2013-06-20)
 • Elbląg na stolice Polski, otrzymamy dostęp do Morza Środziemnego i Himalajów. Mniej więcej na takim poziomie są obietnice PiS-u. Po przekopie zmiana biegu Wisły, żeby większe gabarytowo statki mogły do nas wpływać.
 • kumajcie ludzie jedno, Gdańsk Donka nie jest zainteresowany Elblągiem morskim bo po co im konkurencja? myślcie to nie boli, Donek i spółka zrobia wszystko aby tylko Elbląg nie uzyskał swobodnego dostepu do morza, oni tam nie mają zamiaru dzielić się kasą z jakimś tam Elblągiem, to miasto jest do zaorania, w Gdańsku stadion za 1 mld się opłacał, a przekop dający miejsca pracy w Elblągu już sie nie opłaca, marnotrawstwo
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  23
  9
  loklok(2013-06-20)
 • pisowski sposób na zerowe bezrobocie??? to już było, pamiętamy, jak Dorn wysyłał niepokornych w kamasze - szykuje się replay na większą skalę. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  17
  mellechowicz(2013-06-20)
 • do: /Alojzy/ - o LOL! Jurek W. to jest jednak dobry człowiek. Tak bezinteresownie ludzi rozbawia i nic w zamian nie chce; -) Zazdroszczę okręgowi nr 3 :-D
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  5
  aaaagd(2013-06-21)
 • Pan Wilk najlepszym kandydatem na prezydenta Elbląga.
 • Zapraszam do Radomia tych wszystkich, którzy chcą zobaczyć, jak wygląda miasto pod rządami PiS. Szczególnie polecam wizytę w Urzędzie Pracy, gdzie można dowiedzieć się że bezrobocie w ponaddwustutysięcznym mieście sięga 23% i przechadzkę deptakiem ze złożeniem kwiatów pod kiczowatym pomnikiem Prezydenckiej Pary.
 • Ja się bardzo cieszę gdy ktoś porusza problem bezrobocia ale chciałbym usłyszeć konkrety a nie gdybania i przypuszczenia, z prostego gospodarskiego myslenia nie wynika żeby tak się miało stać, szczególnie przy zakładaniu zysków z budowy kanału, to jest tak jak z lotniskiem na tzw. prowincji, lokalni politycy a i centralni obiecuja miejsca pracy, szkoły tworzą profile stewardes i nakręcają nierealną rzeczywistość. Plany budowy kanału przyjęto a także omówiono ze stroną rosyjską która nie ma się czego obawiać, gdyż do ich portów ruch będzie niezmieniony a utworzenie centrum logistycznego dla Ukrainy w tej chwili raczej nierealne. Uprawiając polityk wycinkowo i hasłowo udowadnia się, że jest się człowiekiem mało odpowiedzialnym i o bardzo małym rozumku, na miejscu Rosji wspierałbym takie rozwiązania i tych polityków, grają dla nich i to za darmo. Warszawa też jest rozkopana, podobnie wiele polskich miast a to wynika z tego, że pozyskano fundusze na budowę i modernizację tematów społecznie ważnych, one zaowocują w przyszłości. To jest tak jak w 1989,większość głosowała za zmianami i przeciw PZPR, dzisiaj sa nadal przeciw PZPR ale i przeciwko zmianom, które nastąpić musiały wskutek zmian geopolitycznych a nie obalenia przez Polakó komuny, prezes to przestarzały produkt tamtego myslenia a jego otoczenie utwierdza go w jego nieomylności by utrzymac się na stołku, bo mimo archaicznego myslenia, bez prezesa Kaczyńskiego ta zgraja nie ma szans wyborczych
 • do Mellechpwicz -No właśnie POwcy nawet premier podąża juz do Elbląga, żeby nam powiedziec, że Jego żona to kupiła tylko jedna sukienkę za nasze, że nie będzie obiecywał zerowego bezrobocia - bo On lubi cyfry powyżej 10 - no to chyba będzie najlepiej odpowiadało Nam, prawda.
 • ponownie nie mozna dopuscic po do wladzy, elblazanie obudzcie sie, zobaczcie co sie stalo z polska za ich rzadow
Reklama