UWAGA!

O północy - cisza!

 
Elbląg, O północy - cisza!

Dziś (14 listopada) o północy rozpoczyna się cisza wyborcza. W związku z tym wszelkie formy agitacji będą zabronione. Złamanie zakazu skutkować może grzywną - za publikację sondaży w wysokości nawet do miliona złotych.

Cisza wyborcza to okres, w którym pod groźbą kary zabroniony jest jakikolwiek sposób agitacji. Obywatele w spokoju mają zastanowić się, jakiego wyboru dokonają. Tym razem chodzi o wybór prezydenta miasta (lub burmistrza czy wójta), radnych miejskich (lub powiatowych) i tych, którzy będą nas reprezentować w sejmiku wojewódzkim. Cisza wyborcza rozpocznie się dziś (14 listopada) o północy i potrwa do niedzieli (16 listopada) do godz. 21.
       - W tym czasie zabronione jest nawoływanie do głosowania, sugerowanie wyboru, rozwieszanie plakatów, kolportaż ulotek, nie można także organizować spotkań związanych z wyborami - wylicza Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP w Elblągu. - Zabroniona jest także agitacja w Internecie. Co oczywiste, zakaz nie obejmuje reklam, plakatów czy też agitacji, które zostały opublikowane przed czasem ciszy wyborczej. Nie ma zatem konieczności ściągania plakatów ze słupów ogłoszeniowych.
       Złamanie ciszy wyborczej może skutkować karą grzywny w wysokości do 5 tys. zł.
       - Na większą karę może narazić się ten, kto poda do publicznej wiadomości - w czasie trwania ciszy wyborczej - sondaże dotyczące przewidywanych zachowań wyborczych czy wyników wyborów - ostrzega Sawicki. - Za złamanie tej zasady grozi kara od 500 tys. zł nawet do miliona złotych.
       Policja będzie miała "oko" na lokale wyborcze na terenie miasta.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Dzięku Bogu, koniec obietnic kłamstw i robienia wszystkiego dla głosu. Wrócimy do normalności, czyli będa nas miec w du. .. e
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  heheheheh(2014-11-14)
 • Niestety, to jeszcze nie koniec. .. :( Jeszcze dwa tygodnie będziemy słuchać i oglądać koncerty obietnic przed drugą turą wyborów prezia. .. :(
 • Czemu nie piszecie o tym, że dzisiaj Pyć podpisała z Protasem gwóźdź do trumny Elbląga? Olsztyn otrzymał możliwość 400 mln na tramwaje, a Elbląg ani złotówki. Tak wywiązują się ze swoich obietnic politycy! Wróblewski nie będzie miał czego pozyskiwać z unii.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  jajaja(2014-11-14)
 • Oświadczenie Katarzyny Anny Hankus, wystarczyło obejrzeć reakcje tej Pani w stosunku doinnego człowieka i sprawa jasna a oświadczenia są warte tyle co oświadczajacy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  prawdziwypolak(2014-11-14)
 • Szkoda, że media nie zrobiły rankingu najpiękniejszych wyborczych obietnic. Dla mnie najpiękniej obiecywał kandydat Pan Edmund Szwed. Bardzo ważne deklaracje. Nr jeden to „ W imię sprawiedliwości społecznej oraz w oparciu o zdrowe zasady ekonomii ZBK zlikwiduję, a zadłużenie anuluję Wam!!!” Nr 2 to obietnica pracy od czerwca przyszłego roku w ilości 2000 miejsc pracy dla osób fizycznych. Nr 3 to nowe mieszkanie komunalne, które w ilości ok. czterech tysięcy wybuduje w ciągu swej czteroletniej kadencji. 2500 miejsc pracy proponowane przez PO tez wysoko się klasyfikuje może to nawet nr 1.Czerwony
 • czas najwyzszy ile mozna slychac tych dowcipow z samochodow jezdzacych po miescie, a za wrzucanie tylu smieci do skrzynek na listy powinny byc kary
 • W niedzielę idziemy na wybory oddać głos na PiS i Pana Wilka!
Reklama