UWAGA!

O rozwoju kolei na Warmii i Mazurach

Dziś, 4 listopada w Braniewie władze województwa i przedstawiciele PKP Polskich Linii Kolejowych będą rozmawiać o przyszłości kolei w naszym regionie. Omówione zostaną strategiczne przedsięwzięcia, w tym planowane remonty linii kolejowych, m.in. linii nr 221 Gutkowo-Orneta-Braniewo.

Tory łączące stolicę województwa z Braniewem mają 87 km długości. Linia przebiega przez Dobre Miasto, Ornetę, Lubomino i Pieniężno. Jej stan pozostawia wiele do życzenia, ponad 70 proc. wymaga remontu. To sprawia, że pociągi mogą poruszać się tu z maksymalną prędkością 60 km/h. Po modernizacji pojadą z prędkością 90 km/h, a czas podróży skróci sie o 45 min (teraz tę odległość pokonuje się w 2 godziny). Przebudowane zostaną również obiekty inżynieryjne, perony oraz budynki kolejowe wzdłuż trasy.
       Koszt rewitalizacji linii szacuje się na 220 mln zł. Inwestycja skróci czas podróży mieszkańców miejscowości położonych na linii do pracy, szkoły czy instytucji kultury. Otworzy również nowe możliwości podróżowania gościom z obwodu kaliningradzkiego, którzy ze względu na mały ruch graniczny coraz chętniej odwiedzają nasz region.
      
oprac. redakcja na podstawie infomacji nadesłanej przez Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • A o Elblągu i Kolei Nadzalewowej zapomniano. godzinę temu 1I jeszcze Protas powie, że oba miasta Elbląg i Olsztyn rozwijają się równomiernie?Kto mu jeszcze wierzy?
  • Przebudowa lub modernizacja przydałaby się na linii Elbląg-Morąg-Olsztyn, a nie na jakiś bocznych liniach, którymi nic nie kursuję. Z Braniewa do Olsztyna szybciej dojedzie się autobusem niż koleją, taka prawda.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Generallo(2014-11-04)
Reklama