UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

O zakaz działalności

Sąd Gospodarczy w Elblągu na 23 lutego br. odroczył sprawę o „orzecznie zakazu prowadzenia działalności gospodarczej” przez dwóch członków zarządu spółki Halex Romana N. i Tomasza L.

Toczący się przed elbląskim sądem gospodarczym proces jest wynikiem tarapatów finansowych w jakie popadła elbląska firma. Na piątkową rozprawę nie przybył Roman N., który akurat uczestniczył w rozprawie w Naczelnym Sądzie Administracyjnym w Białymstoku.
     Obaj pozwani Tomasz L. i Roman N. wnieśli o nieorzekanie zakazu prowadzenia działalności gospodarczej.
     Jak argumentował mecenas Rafał Kasprzycki, pełnomocnik Romana N. i Tomasza L. spółka Halex popadła w kłopoty finansowe nie z winy jego klientów lecz „z nieprawnych działań ministra gospodarki”.
     Mecenas Kasprzycki wnioskował o włączenie do akt sprawy dziewięciu orzeczeń NSA w Lublinie uznających za bezprawne wprowadzenie w styczniu ubiegłego roku decyzją ministra gospodarki kontyngentu na węgiel z Rosji. To właśnie na podstawie tej decyzji urzędy celne zatrzymywały wagony z węglem sprowadzanym do Polski przez elbląską firmę Halex, a sama spółka popadła w tarapty finansowe. Sąd wyraził zgodę.
     Na pytanie sądu, czy spółka Halex zamierza pozwać skarb państwa o odszkodowanie, mecenas Kasprzycki odpowiedział, że tak. Dodał, że ewentualne odszkodowanie może „diametralnie zmienić położenie spółki”.
     Tomasz L. zapytany o wysokość odszkodowania, o jaką walczyć będzie Halex, odpowiedział, że trudno oszacować tę sumę. Wstępnie założył jednak, że będzie to kwota nie mniejsza niż 130 mln dolarów. Ostateczną wysokość odszkodowania ustalić ma wynajęta firma audytorska.
     Sąd zainteresowała również wysokość długów, jakie ma Halex oraz czy następuje jego spłata.
     - Na koniec 2000 roku zadłużenie Haleksu wynosiło ok. 300 mln złotych - odpowiedział Tomasz L. - Staramy się sukcesywnie spłacać długi, ostatni raz spłaciliśmy część wierzytelności wobec pracowników w październiku ubiegłego roku.
     Sąd odroczył rozprawę do 23 lutego. Pozwani w tym czasie mają przygotować m.in. spis majątku ruchomego i nieruchomego spółki oraz aktualny stan zadłużenia.
AK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama