UWAGA!

Obchody Święta Wojska Polskiego

 
Elbląg, Przed rokiem
Przed rokiem (fot. 16 PDZ).

15 sierpnia przypada Święto Wojska Polskiego. W Garnizonie Elbląg uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego odbędą się już dziś (13 sierpnia).

Natomiast w czwartek 15 sierpnia w Miłomłynie i Ostródzie Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Olsztynie organizuje pod patronatem Wojewody Warmińsko-Mazurskiego wojewódzkie obchody Święta Wojska Polskiego. Wezmą w nich udział wydzielone siły i środki jednostek wojskowych stacjonujących na terenie województwa – w tym z jednostek 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej.
       W Garnizonie Elbląg uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego odbędą się już dziś (13 sierpnia) o godzi. 18 przy Krzyżu Katyńskim na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Agrykola. Podczas elbląskich uroczystości zgodnie z ceremoniałem wojskowym zostanie odczytany Apel Pamięci oraz oddana zostanie salwa honorowa. Przedstawiciele władz samorządowych i administracyjnych Elbląga, kombatanci, przedstawiciele instytucji, zakładów i firm z terenu naszego miasta złożą wieńce i wiązanki kwiatów oraz zostaną zapalone znicze pod pomnikiem. W uroczystej zbiórce weźmie udział kompania honorowa z pocztem sztandarowym 16 Batalionu Dowodzenia im. Ziemi Elbląskiej oraz Orkiestra Wojskowa Wojsk Lądowych z Elbląga.
       W imieniu Dowództwa oraz żołnierzy i pracowników wojska 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej serdecznie zapraszamy mieszkańców miasta i regionu do udziału w uroczystości.
      
      
Redakcja
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama