UWAGA!

Obelisk Inwalidów Wojennych w parku Traugutta

Elbląg, Obelisk Inwalidów Wojennych w parku Traugutta
Fot. rp.

W sobotę (13 czerwca) odbędą się uroczystości związane z 90. rocznicą powstania Związku Inwalidów Wojennych. W parku Traugutta zostanie odsłonięty Obelisk Inwalidów Wojennych - kamień ozdobiony tablicą z napisem: „Bóg Honor Ojczyzna, 1919-2009, w hołdzie inwalidom wojennym”.

Obchody zainauguruje msza św. w intencji Związku Inwalidów Wojennych RP, która rozpocznie się o godz. 11 w katedrze św. Mikołaja. Po mszy (ok. godz. 12.15) uczestnicy uroczystości przemaszerują ulicami miasta do parku Traugutta. Tam o godz. 13 odsłonięty zostanie Obelisk Inwalidów Wojennych. Ostatnim punktem obchodów będzie uroczysta gala, która odbędzie się o godz. 17 w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych.
       Organizatorem uroczystości jest Zarząd Oddziału Związku Inwalidów Wojennych Rzeczypospolitej Polskiej w Elblągu. Patronat honorowy nad obchodami 90-lecia powstania Związku Inwalidów Wojennych objęli: biskup diecezji elbląskiej ks. bp dr Jan Styrna, prezydent Henryk Słonina oraz gen. dyw. Wiesław Michnowicz, dowódca 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej.
      
      
OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama